předělávka BT26-trénink na BT-26-závod

Úpravy a doplňky k jednotlivým modelům. Ctěte zásadu, co nový model to nové téma.
Uživatelský avatar
Kašpi
Příspěvky: 305
Registrován: 04 prosinec 2005 21:58

předělávka BT26-trénink na BT-26-závod

Příspěvekod Kašpi » 14 leden 2007 20:16

Pro ty co mají už postavený BRABHAM BT-26 ve verzi GP Mexiko:
Dlouho jsem váhal zdali předělat, či nepředělal tuto verzi. Jetikož se mi ale verze ze závodu více líbí, nakonec jsem se to toho pustil. Chce to jen trochu odvahy:-)

1) pokud nemáte postavená otočná přední kola, nevhuji závěšení sundat díly na stánkách FT vytisknout na co nejtenčí papír a původní trup olepit

2) pokud jste si vyhráli s řídící tyčí atd, je hloupost tento celek "rozbíjet" a bude lepší to udělat tak jako já následovně:

ze stažitelných dílů nalepit jen jednotlivé reklamy, má to ovšem zádrhel. Po nalepení reklamy GULF vám zůstane částečně "přečuhovat" reklama Goodyear, která je potřeba přeretušovat a vysřižená nalepit kousek vedle:
Obrázek
Jinak s ničím ostatním (viz. stránky Forum Team) jsem problémy neměl.

3) nakonec pro ty co se ani do jednoho, výše uvedeného postupu úprav pustit nechtějí a tréninkovou verzi nestpí, je tu úprava nejjednodušší, kterou vymyslel fefee:

Přidat vzpěru na přední křídlo, přepit číslo 3 na pětku a máte Black Jacka
z GP Kanady:


Obrázek

Pro ispiraci drobná úprava sacích kalíšků:


Obrázek

A celkový pohled do krabičky:

Obrázek

fefee

Příspěvekod fefee » 15 leden 2007 13:49

Moc pekná krabička, veľmi inšpirujúca... :wink: Ak máš aj iné takto porobené prihoď foto.
PS: Tie sacie potrubia to nie je to pravé orechové, práve na tom pracujem, potom dám fotky.

Uživatelský avatar
Kašpi
Příspěvky: 305
Registrován: 04 prosinec 2005 21:58

Příspěvekod Kašpi » 15 leden 2007 16:47

TO fefee: to si piš že jich mám víc: :lol:

Obrázek

Krabičky mají několik neokecatelných výhod:

1) chrání model před prachem, který na modely působí stejně jako rakovina
2) krabičky jdou skládat na sebe, takže se vám na minnimální prostor vejde max. počet modelů
3) snadná orientace v typech vozů atd.

A teď výhoda největší: když jsem měl modely ve vitríně a chodily ke mě různé návštěvy tak prohlídka modelů probíhala podle stále stejného scénáře: jééé : :lol: papírový formulky, já se podívám jooo?
Jéé :oops: ono tam něco upadlo, půjde to spravit, že jo?

A já měl vždycky chuť vraždit. Takhle je menší pravděpodobnost že se vám v tom bude někdo hrabat. I když u malých brášků, bratranců, synovců...jeden nikdy neví. Mám to ve výšce kam zatím nedosáhnou.

Uživatelský avatar
Kašpi
Příspěvky: 305
Registrován: 04 prosinec 2005 21:58

Příspěvekod Kašpi » 15 leden 2007 16:55

Jinak s tím sacím potrubím též spokojen nejsem. Byl to první a poslední model u něhož jsem udělal kalíšky z plastikové trubčiky a musím říct že je to práce na h...o! To se mi víc osvědšilo papírové kalíšky natřít stříbřenkou.

Jinak pokus č.2 dopadl takto:

Obrázek

trochu lepší, ale taktéž sa mi to něpáči :? Pokud vychytáš něco lepšího, rád se přiučím


Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti

cron