Tyrrell 022

Jak se to staví ...
(hotové modely bez komentáře ke stavbě dávejte, prosím, do Galerie)
Jencek
Příspěvky: 31
Registrován: 25 listopad 2007 14:04

Tyrrell 022

Příspěvekod Jencek » 05 leden 2008 19:35

Pod stromeček jsem dostal Tyrell 022 od Cabadaje a protože jsem z něho byl celej nadšenej tak jsem do nej střihnul,jenže nadšení po pár hodinách vyprchalo....Chtěl bych se zeptat jestli jste někdo tento model nestavěl a jak jstebyli spokojeni s jeho přesností,já vůbec......nevim do jaké míry to jsou moje chyby,ale co mi tedy vadilo:nepasuje sedačka(díl 15A je příliš dlouhý),díl 9 nepasuje na boky kokpitu 8......
Obrázek

,nos díl 8 je po vytvarování podle zářezů příliš zkosený dolů,komín díl 37 má v místě spoje dva nesmyslné zářezy pro vytvarování, přitom by navazoval lépe bez nich a hlavně disky kol mají po stočení stejný průměr jako nezpracované boky pneumatiky...
Obrázek

pokud máte někdo stejné nebo jiné zkušenosti napište je sem pls.....
Naposledy upravil(a) Jencek dne 06 leden 2008 12:09, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Zdeněk-TEO
Site Admin
Příspěvky: 3134
Registrován: 20 srpen 2006 13:48
Bydliště: Havlíčkův Brod
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Zdeněk-TEO » 05 leden 2008 22:12

To že disky kol mají stejný průměr jako nezpracované boky pneumati, to bych neviděl jako problém. Ono totiž.... pokud zpracuješ a dobře nabombíruješ boky, tak ba se jeji průměr měl shodovat s průměrem zhotoveného disku. Takto jsem aspoň vypozoroval i u ostaních konstruktérů jak F-jedniček, tak i třeba dakaráckých tatrovek.

A pokud ti nesedí ostatní nějaké díly... to nejsem momentálněš schopen pomoci a vysvětlit, jeilkožse mi tento model ještě nedostal pod nůžky, i když jej vlastním v palcaté podobě.
PATLU ZDAR a výměnným čepelkám do Olfy ZMAR!!!
Nová Galerie

Jencek
Příspěvky: 31
Registrován: 25 listopad 2007 14:04

Příspěvekod Jencek » 06 leden 2008 12:24

však to je pravda,jenže ten disk pasuje přesně do nespojenýho a nevytvarovanýho boku pneu,po spojení má přeci o 1-2 mm menší průměr,ani by to nebyl takovej problém kdybych to věděl hned,protože by stačilo o 3mm zkrátit proužek co tvoří disk a zastřihnout po obvodu hvězdu,jenže já slepil první disk a pak jsem až zjistil že nepasuje do pneu....

Uživatelský avatar
Zdeněk-TEO
Site Admin
Příspěvky: 3134
Registrován: 20 srpen 2006 13:48
Bydliště: Havlíčkův Brod
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Zdeněk-TEO » 06 leden 2008 17:57

Tak si vazkoušej na papíře 120 gramovém vystřihnout přesnou kopii boku pneumatiky.... vatvaruj - nabombíruj a porovnej s diskem. Myslím že by ti to mělo sedět. A neboj se toho, že ještě před natvarováním je průměr stejný jako disk. Oni naši konstruktéři modelů vědí co dělají a jak to dělají. Vyzkoušej a uvidíš. Pak dej vědět. Jsem na to zvědavej jak se ti zadařilo.
PATLU ZDAR a výměnným čepelkám do Olfy ZMAR!!!

Nová Galerie

Jencek
Příspěvky: 31
Registrován: 25 listopad 2007 14:04

Příspěvekod Jencek » 06 leden 2008 22:25

Už jsem to zkoušel i s originálním dílem,ta pneu přesuhuje asi o půl,možná o milimetr po celým obvodu,vypadá to fakt hrozně,škoda že nemám lepší foťák abych to detailně vyfotil,mám pocit že se mistr tesař utnul....tohle se mi u jiných modelů nestalo,nebo to bylo uplně nepatrný že to šlo zaretušovat.....
Naposledy upravil(a) Jencek dne 07 leden 2008 15:35, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Zdeněk-TEO
Site Admin
Příspěvky: 3134
Registrován: 20 srpen 2006 13:48
Bydliště: Havlíčkův Brod
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Zdeněk-TEO » 06 leden 2008 22:55

No nic budu se muset na ten model podívat, v čem je nejspíš chyba. Proměřím to a spočítám a pak od oka ti řeknu jestli tam něco bude nebo né. Je možné že se mistr tesař utnul...... i to se stává..

Tak jsem se momentálně koukal na originál díly ve vystřihovánce. Na základní tvar disků se použijí díly123, 124, 126, 128, 129, 130 a 131. Podle výpočtů by to mělo sedět. Záleží ale určitě na průměru po vytavrování boku pneumatiky. Takto z fleku bez natvarování nejsem shopen říci že tam ta chyba je. Když se na to dívám tak je možné, že výšeč která je určena pro chlopeň a následné vytvarování boku je krapet větší a tím dojde také k většímu stočení boku k sobě a tím i ke zmenšení vnitřního průměru boku pneumatiky...... :( Musel bych to vyzkoušet naostro vystřižením a slepením, ale bohužel momentálně se na tento model nechystám, bo mám na práci 5 kousků od vydavatele ke konečnému zkušebnímu slepení. Takže na mé lepení pro radost nebude min. měsíc a půl vůbec čas.

Třeba by ti na to mohl odpovědět sám autor až sem na forum zavítá podívat se na nějaké novinky.
PATLU ZDAR a výměnným čepelkám do Olfy ZMAR!!!

Nová Galerie

Uživatelský avatar
Zdeněk-TEO
Site Admin
Příspěvky: 3134
Registrován: 20 srpen 2006 13:48
Bydliště: Havlíčkův Brod
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Zdeněk-TEO » 06 leden 2008 23:29

No nedalo mi to a díl boku pneu jsem vystřihnul, natvaroval a slípnul. A máš pravdu že její vnitřní průměr je o 1 mm menší než je průměr čela disku a tím i potom slípnutej plášt disku. Jedinou možnost k odstranění této chybky vidím v tom.... že se na vnitřním průměru boku pneu odstřihně toho půl milimetru pryč a pak by to mělo sednout jak pr... na prkýnko. To bude asi nejjednoduší krok.
PATLU ZDAR a výměnným čepelkám do Olfy ZMAR!!!

Nová Galerie

Jencek
Příspěvky: 31
Registrován: 25 listopad 2007 14:04

Příspěvekod Jencek » 07 leden 2008 08:46

nechci už dál hanit cizí dílo,ale další nedostatek je přepážka s přístr.deskou v kokpitu,je asi o 2mm kratší než by měla mít,nelze ji pak spojit z horní částí kokpitu,je třeba ji odstřihnout z dílu 13 a dole ji prodloužit nalepením dvou proužků........

Pavel Krejčí
Příspěvky: 140
Registrován: 03 únor 2006 12:52

Příspěvekod Pavel Krejčí » 07 leden 2008 09:21

Přiznám se, že jsem Tyrrella 022 ještě nelepil. Zeptám se autora, a´T provede kontrolu. Omlouvám se Vám za komplikace, ale momentálně Vám nejsem schopen říct. kde je chyba.
Na druhou stranu, kdo viděl loni v Brně Frantou postavené modely, tak mu padala čelist......., prostě paráda....
Zdravím Vás
Pavel Krejčí - PKAA

fefee

Příspěvekod fefee » 07 leden 2008 15:12

Ahoj Jencek,

Pokúsim sa ti na to hneď pozrieť..., momentálne mám toho veľa a na modely nemám ani čas pomyslieť... :(

Jencek
Příspěvky: 31
Registrován: 25 listopad 2007 14:04

Příspěvekod Jencek » 07 leden 2008 15:48

Tak jsem rád že se moje žalování dostalo až k autorovi,netvrdím že jsem nikde neudělal chybu sám,ale některé detaily mě zaskočily...navíc jsem viděl na fotkách model slepený,takže jsem se divil že s tím nikdo jiný neměl problém......,no mám někde v šuplíku FW19,tak to bude třeba jiná píseň :D

fefee

Příspěvekod fefee » 07 leden 2008 19:38

Tak som to omrkol a skontroloval...
Musím priznať že máš pravdu!
Je to moja prvotina a tak som aj tušil že bude mať nedostatky, za ktoré sa ospravedlňujem.
Narýchlo som v časovej tiesni robil úpravy ktoré som sa domnieval že budú správne.
Väčšina sa však dá bez ujmi upraviť...

-Sedačka sa dá skrátiť, prípadne vlepiť hlbšie.
-Prístrojovku som zámerne skrátil, pretože sa zle lepil kokpit do trupu, takto ide ľahko. Preto ju netreba nadliepať, ale zalepiť priamo k vrchu, a ignorovať bočné chlopne.
-Disky kolies načrtol už Teo, ako upraviť.
-Zárezy na komíne sú asi fakt zbytočné
-Diel8, zárezy by mohli byť menšie, ale treba to korigovať podľa tvaru papiera.
-Diel 9 chýba mi tam cca 0,8 mm aby pasoval úplne, ale je tam aspoň tá chlopňa aby nevznikla medzera...

Ešte raz sa ospravedlňujem, a budem sa snažiť z toho ponaučiť.
Každopádne ďakujem za pripomienky.

PS: Aj keď nemám toľko času a nie som na PC každý deň, budem sledovať tvoj boj a teším sa na výsledné foto.
Prípadné otázky mi môžeš písať aj na e-mail :wink:

Jencek
Příspěvky: 31
Registrován: 25 listopad 2007 14:04

Příspěvekod Jencek » 09 leden 2008 02:24

Souhlasím že závady nejsou nijak zvlášť závadné a dají se odstranit,horší bylo že jsem o ničem netušil a tak jsem ten upravený kokpit samozřejmě nemohl nacpat do trupu :D .A pak na ta kola jsem kápnul až když jsem měl zkompletované disky..no nějak se s tim poperu...Pokud s tim ostatní budou počítat předem neměli by mít problém se stavbou.....


Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 69 hostů

cron