Williams FW21/1:24/P.Špinler

Jak se to staví ...
(hotové modely bez komentáře ke stavbě dávejte, prosím, do Galerie)
Slimm
Příspěvky: 188
Registrován: 02 srpen 2006 07:35
Bydliště: Horšovský Týn
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Slimm » 11 březen 2010 10:43

Jen poznámka k tomu laku, samozřejmě čím lepší podmínky, tím .... většinou :D ..... lepší výsledek. Ale to prosvítání, taky se mi to jednou povedlo, na Lotusu 99T, světlé barvy jsou na to náchylnější. Ale asi po týdnu, když pořádně lak zaschl a vytvrdnul, tak to zmizelo. Vypadá to, že se mi lakem "jen" podařilo promáčet papír. Takže Ali uvidíš za nějakou dobu, jak to bude vypadat. Zatím bych se moc neděsil.
F1 je závislost, modely F1 ještě větší :-))
Navštivte http://gp-team.ezin.cz/

jiran

Příspěvekod jiran » 11 březen 2010 11:12

Ten problém v lakování je myslím ve vrstvení ,člověk dá 2-3 vrsvy ,myslí si že je to v pohodě, další vrstvou se tam foukne trochu víc a jak psal Slimm papír se promočí. Chce to vrstvit opatrně. Ale myslím si že až lak pořádně vyschne, tak to zmizí. Taky se mě to už stalo. Ale tím že maš lak 1/2 roku doma to asi nebude, vem si jak dlouho leží lak třeba v obchodě...

Uživatelský avatar
Alda
Příspěvky: 916
Registrován: 14 prosinec 2009 00:23
Bydliště: Znojemsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Alda » 11 březen 2010 14:33

Vím, že každej nemá ideální podmínky, ale já lakuju tak, že první vrstvu vezmu letmo a a další pak důkladněji a mezi něma suším povrch horkovzdušnou pistolí na nižší výkon ze vzdálenisti tak 40cm. Musím udržet pod ní ruku. A nalakováno mám za chvilku.
Světlé a bílé povrchy jsou problém. Tam jsem obvzvlášť opatrnej. (už se mi jednou podařil povrch "dohněda". :wink:

Uživatelský avatar
Ali
Příspěvky: 1703
Registrován: 24 květen 2009 12:28
Bydliště: Lysice

Příspěvekod Ali » 14 březen 2010 16:39

Děkuju všem za rady. Rozhodl jsem že model zatím nedokončím. Další vrstvu laku budu aplikovat až bude tepleji.
Ještě jsem si rozpracoval kola,na kterých budou dezénky. Tyto dezénky jsem musel trochu zkrátit. U kol se chystám nalakovat disky takže zatím v nesestaveném stavu:
Obrázek Obrázek
Takto vše popujtuje do krabičky:
Obrázek

Uživatelský avatar
Ali
Příspěvky: 1703
Registrován: 24 květen 2009 12:28
Bydliště: Lysice

Příspěvekod Ali » 22 duben 2010 09:08

Jelikož se nám počasí zlepšilo, dokončil jsem tento- ne moc zdařilý- model.
Prosvítání chlopní se ani po čase nezlepšilo :cry:
Nastříkal jsem poslední vrstvu s tím, že horší to být asi už nemůže a tady je výsledek:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek


Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 hostů