BAR 001 / Speciál ABC 2003, Petr Špinler / 1:24 (Hotovo)

Jak se to staví ...
(hotové modely bez komentáře ke stavbě dávejte, prosím, do Galerie)
Uživatelský avatar
Vlcacka
Příspěvky: 1012
Registrován: 25 prosinec 2006 22:52
Bydliště: Praha 10

Příspěvekod Vlcacka » 14 leden 2008 20:03

Takže dokonáno jest:

Obrázek Obrázek

A jedna na závěr pro pobavení, jak se Vendulce vůbec nepovedla geometrie:
Obrázek

Navíc koukám že jsem zapomněla začernit ten komínek. :oops: Chtěla jsem moc poděkovat všem přispívajícím za podnětné rady a tipy, trpělivost a chuť se na můj výpotek podívat.
Někteří lidé nosí pyžamo se Supermanem. Superman nosí pyžamo s Chuckem Norrisem.
Vtipy s Chuckem Norrisem nejsou vůbec vtipné, protože tam, kde je Chuck Norris, přestává veškerá legrace.

enzo66
Příspěvky: 670
Registrován: 08 květen 2007 18:30
Bydliště: Koryčany

Příspěvekod enzo66 » 14 leden 2008 23:37

Na ten zvláštní způsob stavby,někdy docela komplikovaný,který jsi zvolila je to dost dobrý.Myslím,že se pořád zlepšuješ-jen tak dál! :wink:

Uživatelský avatar
11111
Příspěvky: 1697
Registrován: 30 září 2003 11:40
Bydliště: Vikýřovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod 11111 » 15 leden 2008 07:32

Je to dost dobrý, skvělý! Já nemám výsledek o moc lepší. :)
retuš a kompletace:
F158 1965, F1512 1964, L49 1967, L49 1969
tmelení-broušení:
L72E 1975, B190 1990, Lola T97/30 1997, BAR002 2000
hrubá stavba:
F60 2009, F312B 1970, FW30 2008, MS80 1969

Uživatelský avatar
kvr
Příspěvky: 464
Registrován: 06 březen 2006 10:32
Bydliště: Vancouver
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod kvr » 15 leden 2008 14:52

Gratuluju k dokonceni, myslim, ze to vypada dobre, ten cumak pri normalnim pohledu ani nejde videt ;)

Na vysledku jsem akorat nepochopil predni vzpery na zavesech - vypada to, ze je mas nejak zkroucene, misto aby byly naplocho...?

Jeste k tomu cumaku - mozna Ti muze pomoct jeden trik - misto lepeni hlavni casti (1, 2, 3, 4, 5 obvykle) chlopnema na podlahu muzes nejdriv vyriznout podle vnitrku podlahy karton a na nej pak vrch nasadit. Pokud je zkrouceni zpusobeno jenom nepresnym nalepenim, tak tohle to muze vyrazne usnadnit.

Tak drzim palce a uz se tesim na to F2002 ;)

Uživatelský avatar
Vlcacka
Příspěvky: 1012
Registrován: 25 prosinec 2006 22:52
Bydliště: Praha 10

Příspěvekod Vlcacka » 15 leden 2008 18:04

kvr: Děkuji moc, na závěsech je mnoho chyb počínaje tou, že jsem je podlepila moc silně (karton 0,5 už není moc košer, hlavně u těch styčných ploch co se zapouštějí do trupu, příště to podlepím "jen" čtvrtkou z obou stran), takže je možné že jsem tam všechny ty "žbrdlinky" nepochopila správně.

Určitě si tvůj tip zahrnuji do seznamu: "Při přístí stavbě zkusím." :-)
Na F2002 ještě nesáhnu - je to laser, mám tu ještě pár ofsetových obětí, těch mi tolik líto nabudoucno nebude. :lol:
Někteří lidé nosí pyžamo se Supermanem. Superman nosí pyžamo s Chuckem Norrisem.

Vtipy s Chuckem Norrisem nejsou vůbec vtipné, protože tam, kde je Chuck Norris, přestává veškerá legrace.

Uživatelský avatar
Zdeněk-TEO
Site Admin
Příspěvky: 3134
Registrován: 20 srpen 2006 13:48
Bydliště: Havlíčkův Brod
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Zdeněk-TEO » 15 leden 2008 18:21

Nééé nelep příště obě části ramen náprav na čtvrtku. Úplně stačí když jeden díl podlepíš papírem 160gr. a na něj pak tu druhou část. Ramena budou takto dostatečně zpevněna. S tou podlahou aby byl její tvar z kartonu.... docela dobrý nápad, to mě nikdy nenapadlo takto si udělat výsledný tvar vozu s bočníma pontony.
PATLU ZDAR a výměnným čepelkám do Olfy ZMAR!!!
Nová Galerie

Uživatelský avatar
Vlcacka
Příspěvky: 1012
Registrován: 25 prosinec 2006 22:52
Bydliště: Praha 10

Příspěvekod Vlcacka » 15 leden 2008 19:51

TEO: OK. 8) Však já se zase tady objevím až začnu stavět, ono mi to nedá. :lol:
Někteří lidé nosí pyžamo se Supermanem. Superman nosí pyžamo s Chuckem Norrisem.

Vtipy s Chuckem Norrisem nejsou vůbec vtipné, protože tam, kde je Chuck Norris, přestává veškerá legrace.

Uživatelský avatar
hepyno
Příspěvky: 1153
Registrován: 24 říjen 2003 12:16
Bydliště: Trnava

Příspěvekod hepyno » 15 leden 2008 21:30

Ja napríklad závesy nepodlepujem. A ak, tak len slabým kancelárskym papierom.
Dopracovali k tomu, že ak niekto ukradne 1000 korún, je to vlastne v poriadku. Aj keď klamal (a klame ďalej), krádež nepriznal, neospravedlnil sa a peniaze nevrátil, pretože teraz už (možno) nekradne.

galéria cashpick

Uživatelský avatar
Vlcacka
Příspěvky: 1012
Registrován: 25 prosinec 2006 22:52
Bydliště: Praha 10

Příspěvekod Vlcacka » 15 leden 2008 22:38

hepyno: To se mi nevyplatilo - u těch Lotusů - přišlo mi to moc měkký a kroutilo se mi to. Ale tady jsem nevybrala taky dobře - karton moc tlustý. Takže příště zkusím TEOvo doporučení. :idea: Budu-li stavět konstrukčně podobně řešené vozy.
Někteří lidé nosí pyžamo se Supermanem. Superman nosí pyžamo s Chuckem Norrisem.

Vtipy s Chuckem Norrisem nejsou vůbec vtipné, protože tam, kde je Chuck Norris, přestává veškerá legrace.

Honza
Příspěvky: 449
Registrován: 29 září 2003 07:50
Bydliště: Kolínsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Honza » 16 leden 2008 06:09

TEO

Nééé nelep příště obě části ramen náprav na čtvrtku. Úplně stačí když jeden díl podlepíš papírem 160gr. a na něj pak tu druhou část. Ramena budou takto dostatečně zpevněna. S tou podlahou aby byl její tvar z kartonu.... docela dobrý nápad, to mě nikdy nenapadlo takto si udělat výsledný tvar vozu s bočníma pontony.


Myslím že takhle to mám řešené na Coloni, nikde pak nemusíš honit chlopně, je to celkem dobrej nápad, ale většinou potřebuješ 2x díl podlahy a to by se asi Petrovi nevlezlo na ty dvě stránky :wink:

Uživatelský avatar
Vlcacka
Příspěvky: 1012
Registrován: 25 prosinec 2006 22:52
Bydliště: Praha 10

Příspěvekod Vlcacka » 16 leden 2008 07:12

Honza: Tak s vytvořením kopie už by v dnešní době problém být nebyl, jen ještě otázečka - jak "tlustý" karton? 0,5 mm? 1 mm? Více? :-)
Někteří lidé nosí pyžamo se Supermanem. Superman nosí pyžamo s Chuckem Norrisem.

Vtipy s Chuckem Norrisem nejsou vůbec vtipné, protože tam, kde je Chuck Norris, přestává veškerá legrace.

Honza
Příspěvky: 449
Registrován: 29 září 2003 07:50
Bydliště: Kolínsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Honza » 16 leden 2008 08:14

No tady nejde o kopii, nevím jestli máš Coloni ode mě, tam by to bylo hned vidět. Jedno je podlaha tak jak ji znáš a to druhý je vlastně shora s čárkovanýma čarama pro chladiče atd.... (teď jsem si uvědomil že to tam Petr asi má, musím se kouknout...ta paměť :lol: ) no a po obvodě jsou nalepené pásky z kartonu 1mm uskočené oproti hraně o cca 0,3 mm dovnitř, pak když lepíš kokpit a bočnice k podlaze, tak jen namázneš lepidlem hranu toho kartonu a ten celek k tomu přimáčkneš, výhoda je že si nemusíš hrát s chlopněma a že ti to nikam neuteče, protože to ty pásky nepustí. Pod kokpitem používám obdelníky, aby se to moc nekroutilo, na bočnice u Coloni pásky, tam to fungovalo stopro. Další velkou výhodou je že si se slepením zakřivení čumáku můžeš vyhrát i zevnitř, takže to pak pěkně sedí (jen v případě vozů bez zvedlého čumáku).

To jsem se nějak rozjel :wink:

Uživatelský avatar
kvr
Příspěvky: 464
Registrován: 06 březen 2006 10:32
Bydliště: Vancouver
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod kvr » 16 leden 2008 10:13

Na tu podlahu používám obvykle (no, u Petrových 2000+ poprvé a zatím naposled u Jordanu EJ 13 ;) ) 2mm kartón, ale myslím, že i 1mm by měl stačit.V každém případě skalpel je poté na odpis ;)

S těma závěsama souhlasím s Teem - čtvrtka je tak akorát na podlepování čehokoliv - když máš kolem dvě vrstvy papíru, tak to dobře drží tvar. To je užitečné i na nosnou plochu zadního a předního křídla, bo jinak časem začnou padat. U příčných vzpěr dovnitř nacpu ještě tenký pevný drát, ale nehraje to velkou roli, ale to spíš jen pro dobrý pocit (i když, vypadá to pak hezky kulatě :)).

Na tyhle věci je ideální si slepit nějaký model od M. Antonického, který je v návodech na podlepování dost důsledný. Po čase už si člověk vypěstuje vlastní způsob práce, ale na začátek jsou ty informace užitečné.

Uživatelský avatar
Vlcacka
Příspěvky: 1012
Registrován: 25 prosinec 2006 22:52
Bydliště: Praha 10

Příspěvekod Vlcacka » 16 leden 2008 12:17

kvr: U Antonického mne děsí ta pohyblivá přední náprava, pořád jsem se to nenaučila adekvátně zpracovat. :evil: :oops: :cry:

Honzo: To tvoje Coloni si půjdu prostudovat za domácí úkol. :-)
Někteří lidé nosí pyžamo se Supermanem. Superman nosí pyžamo s Chuckem Norrisem.

Vtipy s Chuckem Norrisem nejsou vůbec vtipné, protože tam, kde je Chuck Norris, přestává veškerá legrace.

Honza
Příspěvky: 449
Registrován: 29 září 2003 07:50
Bydliště: Kolínsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Honza » 16 leden 2008 15:57

Tak tu nápravu od Michala Antonického zalep napevno, já to taky tak dělal, pořád mi z toho padaly špendlíky a drátky. Nikdo ti za to hlavu neutrhne.


Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 hostů