Ferrari 312 T4 - 1979 /Speciál ABC 2003 - P. Špinler/ 1:24

Jak se to staví ...
(hotové modely bez komentáře ke stavbě dávejte, prosím, do Galerie)
Uživatelský avatar
Vlcacka
Příspěvky: 1012
Registrován: 25 prosinec 2006 22:52
Bydliště: Praha 10

Ferrari 312 T4 - 1979 /Speciál ABC 2003 - P. Špinler/ 1:24

Příspěvekod Vlcacka » 07 únor 2008 20:23

Už dlouho jsem přemýšlela o tom spáchat tzv. retrospektivní reportáž, tudíž se vydat "zpátky do minulosti". Jako oběť mého pokusu jsem si vybrala stavbu tohoto Scheckterova mazlíka, se kterým získal v roce 1979 pro Ferrari titul - bylo to na dlouhou dobu naposledy, pak Scuderia ukořistila titul mistra světa až v roce 2000 díky Michaelu Schumacherovi. První tedy uvidíte obrázky čerstvě dokončeného vozu (Aspoň víme, že se dobereme konce, není to příjemné?) a pak půjdeme pozpátku až k započetí stavby. Ta byla pohodová, těšila mne a jediné problémy způsobil faktor mezi židlí a stolem. :roll:

Fotečky staré několik minut, vše hotovo.

Obrázek Obrázek

Tahle je pár minut před koncem stavby, chybí zrcátka, zadní brzdové světýlko.

Obrázek

Zde se posunujeme o den zpět, ke včerejšku, kdy jsem přilepila základní části motoru.

Obrázek

Zde je vidět že hrana "zadečku" kapoty bude potřeba ještě přeretušovat.

Obrázek

Než jsem se k tomu dostala znovu, uplynul týden či více. Tyto fotografie jsou z progresu v úterý 30.01.2008, ale foceny až ve středu 31.01.2008. Dodělala jsem základ kapoty, vlepila cockpit, a nějaké omrvinky okolo.

Obrázek Obrázek

Posunujeme se zpátky k sobotě 26.01.2008. Chybí kokpit, je sotva dostavěna skořepina vozu.

Obrázek

Tady to leží tak divně proto, že není ještě nalepen druhý bok.

Obrázek

Pro někoho to bývá konečná práce, pro mne začáteční. Dřina od sedmi večer do dvou do rána z úterka 22.01.2008. Foceno samozřejmě až ve středu. :-) Kousek trupu a mnou permanentně nenáviděná kolečka. A já vím, s tou stříbrnou folii jsem už trapka. :-)

Obrázek

Tak doufám, že jsem vám moc nezamotala hlavy.
Někteří lidé nosí pyžamo se Supermanem. Superman nosí pyžamo s Chuckem Norrisem.
Vtipy s Chuckem Norrisem nejsou vůbec vtipné, protože tam, kde je Chuck Norris, přestává veškerá legrace.

Uživatelský avatar
Zdeněk-TEO
Site Admin
Příspěvky: 3134
Registrován: 20 srpen 2006 13:48
Bydliště: Havlíčkův Brod
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Zdeněk-TEO » 07 únor 2008 20:56

Už když jsem si prohlížel fotky na http://www.papirove-modely.cz/lastupload/ těchto stránkách, tak jsem si říkal, že jsi si vybrala na tvarování docela složitý kousek. Po shlédnutí hotovéhocelku musím uznat, ža jsi se s tím popasovala dobře a máš do své sbírky určitě opět pěkný kousek.
PATLU ZDAR a výměnným čepelkám do Olfy ZMAR!!!
Nová Galerie

enzo66
Příspěvky: 670
Registrován: 08 květen 2007 18:30
Bydliště: Koryčany

Příspěvekod enzo66 » 09 únor 2008 19:39

Na Tvých modelech je jasně vidět,jak se zlepšuješ a každá další formulka vypadá lépe.Toto Ferrari se Ti povedlo,je to dobrá práce.Akorát mám drobnou připomínku k zadnímu křídlu.Z fotek mám dojem,že není ve správné poloze ale je moc skloněné dozadu.Tak by na zadní nápravu ve skutečnosti nepůsobil přítlak ale vztlak.

Uživatelský avatar
Vlcacka
Příspěvky: 1012
Registrován: 25 prosinec 2006 22:52
Bydliště: Praha 10

Příspěvekod Vlcacka » 10 únor 2008 21:51

enzo66 píše:Z fotek mám dojem,že není ve správné poloze ale je moc skloněné dozadu.Tak by na zadní nápravu ve skutečnosti nepůsobil přítlak ale vztlak.
Máš pravdu, zadní křídlo mi dělalo trochu potíž, ale již jsem to narovnala tak, aby byly bočnice zadního křídla alespoň relativně vodorovně se zbytkem vozu. Jenom jsem to už nenafotila. :oops:
Někteří lidé nosí pyžamo se Supermanem. Superman nosí pyžamo s Chuckem Norrisem.

Vtipy s Chuckem Norrisem nejsou vůbec vtipné, protože tam, kde je Chuck Norris, přestává veškerá legrace.


Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 hostů