Simtek S951, Jos Verstappen /1:24/ T.Pechler, rescale Gerry

Jak se to staví ...
(hotové modely bez komentáře ke stavbě dávejte, prosím, do Galerie)
Uživatelský avatar
Gerry
Příspěvky: 595
Registrován: 09 leden 2008 20:03
Bydliště: Česká Kubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Gerry » 18 srpen 2008 13:36

A jaký to má barevný odstíny? Tohle je asi opravdu výhoda, ta možnost oprav. S vodovkama je nejlepší a nejjednodušší práce, naopak Humbrolky mají spoustu odstínů a obrovskou kryvost - na bílou jsou asi nejlepší...ale právě, jak přetáhneš, je to problém ...

Honza
Příspěvky: 449
Registrován: 29 září 2003 07:50
Bydliště: Kolínsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Honza » 19 srpen 2008 16:40

jsou tam nějaký základní, barvu si musíš míchat, kdyžtak ti vyfotím značku. Kryvost super.

xymoxes
Příspěvky: 49
Registrován: 02 červenec 2008 14:42
Bydliště: Šternberk u Olomouce

Příspěvekod xymoxes » 20 srpen 2008 09:48

zacházíme v tomto tématu od uspokojení z patlání až k barvení,ale přidám se: Je mi 39 a mám ještě u rodičů z dob našeho Gustáva,kdy mi bylo od 12 do 17 několik modelů F1. Tohle a jiná fóra sleduji několik měsíců a až v posledním měsíci se začínám víc zapojovat a znovu lepit.Nové metody,jako skalpel,vyřezávací kružítka a pod.jsou opravdu posunem vpřed(u mě určitě)a tak po těch opravdu velmi pěkných modelech,co jsou zde k vidění,se člověk snaží stvořit něco podobného.Někdy to jde,někdy hůře a někdy by to člověk nejraději vyhodil,natož to obrázkově zveřejnit na fóru. Je to i můj případ-pro znovuoživení jsem si vybral free model Tyrrell DG/016(to proto,kdybych něco "zdrbal"-promiňte za výraz,ale sami víte,že někdy se tomu jinak říct nedá-ba naopak,tak abych si mohl špatnou část vytisknout znovu. Pro mě je to zatím tak trochu hezká práce,tak trochu černá můra-chybí mi tam pomocné lomové čáry,ale zatím zvládám. No a jsme u toho,zda-li recenzovat mou práci. Proto si velmi vážím všech vyjádření co tu padla-jak kritické od Honzu,tak dalších,kteří podporují nás,co stavíme pro krásu svého pocitu a pro radost. Kritikou a radami se jen zdokonalujeme,takže patlejme dál. Každý,kdo tu svou práci ukáže,je lepší než já,protože já přemýšlím,jestli už přišel čas na to ukázat i svou práci... Sorry za tak zdlouhavou nudu,ale člověk se někdy i u toho psaní zasekne. A když už jsme u toho retušování-v prodejnách Koh-I-Noor jsem nedávno váhal,zda-li vodovky,temperky,nebo akrylové malířské-vše tam měli.Po dlouhém váhání si člověk jako já řekl:ano akrylové jsou asi opravdu nej,ale ja koupil vodovky a tempery :lol: chtěl jsem co nejvíc barev,protože přeci jen akryly na retuš,není to zbytečně drahé?...Hovgh....zdravím všechny..

Honza
Příspěvky: 449
Registrován: 29 září 2003 07:50
Bydliště: Kolínsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Honza » 20 srpen 2008 16:45

Tak drahé, to je otázka, tuba je dost velká a člověk ji asi nepoužije jen na jedno auto a mícháním se dostaneš na x odstínů.
Jo a nevim jestli mezi acrylovejma a acrylicovejma barvama není rozdíl, třeba někdo řekne víc.

Ďourek
Příspěvky: 754
Registrován: 24 září 2003 10:51
Bydliště: Praha 15
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Ďourek » 20 srpen 2008 22:31

Já teda asi půjdu totálně proti proudu, ale retušuji jenom fixkama .... a jsem s tím maximálně spokojenej..


Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 hostů