BRM P201 - 1975 (Petr Špinler)

Jak se to staví ...
(hotové modely bez komentáře ke stavbě dávejte, prosím, do Galerie)
Uživatelský avatar
frydek665
Příspěvky: 4740
Registrován: 06 červenec 2009 13:59
Bydliště: Moravská Nová Ves

Příspěvekod frydek665 » 15 říjen 2009 21:48

Chlapi, mám pocit, že už to trošku ženete do extrému. Chcete snad s těma formulkama jezdit po pískovišti? Jsou to lehké stacionární modely a ty se vám pokroutí jen když uděláte chybu.

Uživatelský avatar
kvr
Příspěvky: 464
Registrován: 06 březen 2006 10:32
Bydliště: Vancouver
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod kvr » 16 říjen 2009 08:45

Budu mluvit za sebe - u mě nejde ani tak o pokroucení, spíš o pevnost modelu. Pokud dvě hlavní části drží jenom Herkulesem na 2cm², tak je otázkou času, kdy se model při manipulaci rozpadne. Podobně se závěsy, křídly, anténkama atd. Dá se použít vteřinové lepidlo, ale to za prvé chytí jen vrchní vrstvu, za druhé na umístění dílů jsou vteřiny, což je třeba pro souosost modelu docela problém.
Podlepování je jiná kapitola, dobré proti promáčknutí, prolakování. Ostatně podlepuje snad každý, je jen otázkou jak.

Ďourek
Příspěvky: 754
Registrován: 24 září 2003 10:51
Bydliště: Praha 15
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Ďourek » 16 říjen 2009 10:07

frydek665 píše:Chcete snad s těma formulkama jezdit po pískovišti?

I to už jsem zažil - to víš, otec dvou dětí...

frydek665 píše:Jsou to lehké stacionární modely a ty se vám pokroutí jen když uděláte chybu.


právě že jsem už chyb uděla spoustu a ta podlepení, potažmo vylepení je mají odstranit, nebo alespoň zajistit určitou souosost - co bys potom musel říkat u modelů, které 11111 lepí nejprve z čenobílých kopií (na tvrdším papíře) potom tmelí, brousí, vyrovnává a teprve nakonec oblepuje originálem....
Já jsem s tímto způsobem lepení začal při stavbě Brabhamu BT44 s číslem 208, což je verze, kterou jezdila jedna z mála žen: http://cashpick.cz/forum/viewtopic.php?t=804

Uživatelský avatar
frydek665
Příspěvky: 4740
Registrován: 06 červenec 2009 13:59
Bydliště: Moravská Nová Ves

Příspěvekod frydek665 » 16 říjen 2009 10:50

Myslím, že podlepením souososti nedosáhneš. Můžeš to podlepit třeba 50 kartonama a souososti nedosáhneš, pokad to nalepíš křivě. Samozřejmě. že některé díly je nutné vyztužit především ale kvůli lakování. Naprostá většina modelářů má své modely vystavené někde v sekretáři a samy od sebe se nerozpadnou, proto se mi zdá, že to trošku ženete do extrému. Co se týče modelů 11111 tak ty jsou nádherné, ale to už je moc veliký extrém a asi málokdo se touto cestou vydá.

Ďourek
Příspěvky: 754
Registrován: 24 září 2003 10:51
Bydliště: Praha 15
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Ďourek » 16 říjen 2009 11:22

frydek665 píše:Myslím, že podlepením souososti nedosáhneš.


Myslím, žes to úplně nepochopil. Tím, že vezmu kopii podvozku, podlepím ji kartonem a vlepím jako přesnou tvarovou rozporku mezi bočnice docílím toho, že takto upravený celek usadím na samotný podvozek daleko přesněji, než kdybych tam lepil obě bočnice zvlášť...
Viz fotky ze začátku vlákna, nebo fotky z odkazu o příspěvek výše...

Ďourek
Příspěvky: 754
Registrován: 24 září 2003 10:51
Bydliště: Praha 15
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Ďourek » 17 říjen 2009 23:28

Přináším další posun za dva dny:

Nejprve rozvodovka - s připravenými držáky kol, zkompletovaná s motorem a na závěr celek i s výfukovým parožím:

ObrázekObrázekObrázekObrázek

Dnes přišly na řadu držáky předních kol:

Na prvním obrázku vystřižené komponenty, na druhém tytéž po retuši, na třetím začátek lepení na celek - tzn. spodní rameno s tlumičem a nakonec hotové držáky:

ObrázekObrázekObrázekObrázek

Kolečka jsem měl hotová jako první práci na tomto modelu:

Obrázek

A jejich čas nadešel v okamžiku, kdy bylo potřeba sesadit celý model dohromady:

ObrázekObrázekObrázek

Ďourek
Příspěvky: 754
Registrován: 24 září 2003 10:51
Bydliště: Praha 15
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Ďourek » 20 říjen 2009 19:58

Hotovo - už čeká jenom lak...

ObrázekObrázekObrázekObrázek

ObrázekObrázekObrázekObrázek

Uživatelský avatar
frydek665
Příspěvky: 4740
Registrován: 06 červenec 2009 13:59
Bydliště: Moravská Nová Ves

Příspěvekod frydek665 » 21 říjen 2009 12:30

Proč ta zlatá barva na tom zadním zavěšení? Docela to bije do očí.

Ďourek
Příspěvky: 754
Registrován: 24 září 2003 10:51
Bydliště: Praha 15
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Ďourek » 21 říjen 2009 14:36

frydek665 píše:Proč ta zlatá barva na tom zadním zavěšení? Docela to bije do očí.

To já nevím - to se zeptej autora... Pravda - na vystřihovánce to byla spíše béžová a já byl líný mixoval na retuš akrylky, tak jsem použil fix...


Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 hostů