Benetton B200 Wurz 2000 /abc-speciál/ P.Špinler 1:24/ HOTOVO

Jak se to staví ...
(hotové modely bez komentáře ke stavbě dávejte, prosím, do Galerie)
Uživatelský avatar
Zdeněk-TEO
Site Admin
Příspěvky: 3134
Registrován: 20 srpen 2006 13:48
Bydliště: Havlíčkův Brod
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Zdeněk-TEO » 01 srpen 2008 19:24

Ahojky. Nemáš ty disky vůbec špatné. Jestli si je dělal vodovkama, tak zkus naslinit prst a přebytečnou barvu utřít mokrým prstem. Jiank tyto jemné struktury takto vyřezané retušuj špičkou štětce zasunutou do těchto prořezů z rubu papíru, vyhneš se tak možnému potřísnění barevné plochy na discích. A když jen nějaká barva ulpí, tak ji hned zkus odstraňovat právě vlhkým prstem, nebo já to někdy dělám tak že díl prostě olíznu a suchým prstem utřu. Tím se ta barva retuše i romazné a jakoby rozpije. A to že to retušuješ ještě před slepením je fakt dobrý. A ještě jedna rada. Než vystřihneš celé kolečko disku, tak jsi to určitě napřed vyřezal ten vzduch, že jo. No o to je čas pro retuš...až potom dovystřihávat kolečko....Budeš mít víc materiálu kolem kolečka pro držení v ruce k provedení retuše a bude se ti s tím i líp manipulovat. Snad je to vše co by mohlo příště pomoci a také jiným mnodelářům, kteří se chystají tento krok také vyzkoušet. Děkuji za pozornost. S pozdravem ZD.
PATLU ZDAR a výměnným čepelkám do Olfy ZMAR!!!
Nová Galerie

Uživatelský avatar
pepinel
Příspěvky: 93
Registrován: 25 květen 2008 12:02
Bydliště: Holešov

Příspěvekod pepinel » 02 srpen 2008 18:01

Zdeňo ahoj... díky za skvělé rady, je z čeho si brát ponaučení i pro příští stavbu.

Tak jsem je nakonec přetřel, pomatlal jsem přitom jeden nápis BBS ale to určitě poznáte kterej :) i tak jsem spokojený... zatím :) Přední závěsy jsou částečně na sucho....

Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
hepyno
Příspěvky: 1153
Registrován: 24 říjen 2003 12:16
Bydliště: Trnava

Příspěvekod hepyno » 04 srpen 2008 09:34

Nezabudni spraviť do vnútra disku imitáciu brzdového kotúča :wink:
Dopracovali k tomu, že ak niekto ukradne 1000 korún, je to vlastne v poriadku. Aj keď klamal (a klame ďalej), krádež nepriznal, neospravedlnil sa a peniaze nevrátil, pretože teraz už (možno) nekradne.

galéria cashpick

Uživatelský avatar
pepinel
Příspěvky: 93
Registrován: 25 květen 2008 12:02
Bydliště: Holešov

Příspěvekod pepinel » 09 srpen 2008 10:15

Včera jsem slípnul přední kola, na imitaci brzdového kotouče jsem nezapomněl a krom spánku a včerejšího fotbálku v cukrárně, kam jsem si je chtěl vzít sebou, jsem se od nich ještě pořádně neodtrhnul. Asi mám novou lásku a to je PM. Kolečka vypadají tak jak vypadají i díky TEOvi, kterého kdykoli jsem požádal o radu, mi ochotně poradil a ještě přidal nějakou tu radu navíc, nemluvě o jeho vypalovaných dezéncích, které samotné kolečko ještě podtrhnou. Děkuji TEO.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek

P.S.: kolečka přijdou ještě pochopitelně natřít

Uživatelský avatar
hepyno
Příspěvky: 1153
Registrován: 24 říjen 2003 12:16
Bydliště: Trnava

Příspěvekod hepyno » 09 srpen 2008 13:07

Vyzerajú krásne aj bez natretia. Až ma to motivuje predsa len vyskúšať kolesá Teovým spôsobom.
Dopracovali k tomu, že ak niekto ukradne 1000 korún, je to vlastne v poriadku. Aj keď klamal (a klame ďalej), krádež nepriznal, neospravedlnil sa a peniaze nevrátil, pretože teraz už (možno) nekradne.

galéria cashpick

Uživatelský avatar
pepinel
Příspěvky: 93
Registrován: 25 květen 2008 12:02
Bydliště: Holešov

Příspěvekod pepinel » 10 srpen 2008 18:34

Hepy určitě vyzkoušej, je to daleko jednodušší, než klasický způsob a výsledný efekt stojí zato...

UŽ JENOM NATŘÍT KOLA! Poladit retuš a srovnat jedno zrcátko :wink: a možná ještě něco...

No, dala mi trošku zabrat ale to bude zkušenostmi, jinak se patlala moc dobře, hlavně kolečka...

Obrázek Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
pepinel
Příspěvky: 93
Registrován: 25 květen 2008 12:02
Bydliště: Holešov

Příspěvekod pepinel » 14 srpen 2008 19:08

HOTOVO!

Co napsat, snad jen, že chyby tam jsou o některých i vím :) pochopitelně budu rád za připomínky. Model se mi patlal skvěle a radost z dokončení je velká. Jen mi promiňte tolik fotek :wink: moc jsem toho ještě nezpatlal.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
hepyno
Příspěvky: 1153
Registrován: 24 říjen 2003 12:16
Bydliště: Trnava

Příspěvekod hepyno » 15 srpen 2008 08:47

Na t, že si toho podľa Tvojich slov veľa nespatlal, vyzerá to úžasne :D
Dopracovali k tomu, že ak niekto ukradne 1000 korún, je to vlastne v poriadku. Aj keď klamal (a klame ďalej), krádež nepriznal, neospravedlnil sa a peniaze nevrátil, pretože teraz už (možno) nekradne.

galéria cashpick

Uživatelský avatar
pepinel
Příspěvky: 93
Registrován: 25 květen 2008 12:02
Bydliště: Holešov

Příspěvekod pepinel » 23 srpen 2008 16:12

Hepyno Dík... pozor má galerie se už rozrůstá :D

Obrázek

Přidám ještě jednu fotku, slibuji, že poslední :D tentokrát jsem na to šel s alobalem.

Obrázek


Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 hostů