Lotus Cosworth T127 Bahrain, Sakhir 2010 - FT 1:24

Jak se to staví ...
(hotové modely bez komentáře ke stavbě dávejte, prosím, do Galerie)
Uživatelský avatar
Marek
Příspěvky: 1007
Registrován: 21 listopad 2010 17:49
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Marek » 24 únor 2011 11:18

...a druhý bok se rýsuje.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Galerie Marek (aktualizace k 5. 1. 2012)

Počet slepených modelů F1 ve sbírce - 38

Uživatelský avatar
Marek
Příspěvky: 1007
Registrován: 21 listopad 2010 17:49
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Marek » 24 únor 2011 21:58

...dnes jedu delší tempo než jindy :D a tak přidávám další postup stavby.
Chybí "již pouze" kola, komín a ........ dvě anténky na špici.

K dnešní fázi:
...únava byla pouze při odskakování ke kompu, kvůli drobným dílům. Bohužel jak návodná kresba, tak ani plán Vám neřekne zda "žlutým dolů nebo zeleným nahoru" či "více odehnout nebo více přihnout". Možná by nebylo špatné dávat k modelům barevnou přílohu po vzoru konkurence, jako např. GPM. Né každého může po chvíli bavit neustálé prohlížení a odbíhání k PC, jak to tam vlastně patří. Dávám toto jako návrh k zamyšlení autorům a betastavitelům, jak nám ulehčit práci. V praxi by stačila pouze jedna barevná fotografie v plánu, řekněme přes půl strany. Někdy je jeden obrázek za tisíc slov.
To však nemění nic na tom, že po modelářské stránce, jsou tyto modely opravdu perfektně autory zpracovány. Jako zastánce offsetu asi brzy přehodnotím názor (nebo alespoň poopravím, již teď je to v recenzích 2:2). Kvalita především tisku je na velmi vysoké úrovni.


Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Galerie Marek (aktualizace k 5. 1. 2012)

Počet slepených modelů F1 ve sbírce - 38

Uživatelský avatar
hepyno
Příspěvky: 1153
Registrován: 24 říjen 2003 12:16
Bydliště: Trnava

Příspěvekod hepyno » 24 únor 2011 22:23

Keď vezmem do ruky nožničky a začnem strihať, tak mám model aspoň raz postavený v hlave, potom už človek nemá potrebu odbiehať :wink:
Dopracovali k tomu, že ak niekto ukradne 1000 korún, je to vlastne v poriadku. Aj keď klamal (a klame ďalej), krádež nepriznal, neospravedlnil sa a peniaze nevrátil, pretože teraz už (možno) nekradne.

galéria cashpick

blazo
Příspěvky: 203
Registrován: 15 září 2010 20:14
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod blazo » 25 únor 2011 06:43

Hepyno než si skenovat cely model do hlavy byl by lepší jeden papír navíc :D

Uživatelský avatar
hepyno
Příspěvky: 1153
Registrován: 24 říjen 2003 12:16
Bydliště: Trnava

Příspěvekod hepyno » 25 únor 2011 07:50

Mám tomu rozumieť tak, že vezmete model a nožničky a hurá do stavby? Neštudujete pred tým návod, návodné kresby a vystrihovačku? Ale no tak, nebuďte leniví, žiadne skenovanie, len okrem rúk treba rozvíjať i priestorové videnie mozgu :wink:
A keď sme ešte pritom, ďalšia strana navyše zvýši cenu a nebol si to náhodou ty, kto tu nedávno nariekal nad cenou modelov? :wink:
Dopracovali k tomu, že ak niekto ukradne 1000 korún, je to vlastne v poriadku. Aj keď klamal (a klame ďalej), krádež nepriznal, neospravedlnil sa a peniaze nevrátil, pretože teraz už (možno) nekradne.

galéria cashpick

Uživatelský avatar
Robert Blaschke
Příspěvky: 2340
Registrován: 28 červenec 2008 20:25
Bydliště: teraz Košice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Robert Blaschke » 25 únor 2011 08:40

Ono koniec koncov, každý si môže fotky z netu vytlačiť doma v takej kvalite, akú požaduje a mať ich na papieri pred sebou. Aspoň ja to tak robím.

Uživatelský avatar
Marek
Příspěvky: 1007
Registrován: 21 listopad 2010 17:49
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Marek » 25 únor 2011 09:05

Viktore souhlasím, lhal bych kdybych řekl, že model "neskenuji" a nestudii předem, ale slepit tento model pouze na jedno "naskenování" do hlavy? Ač mám velkou představivost a třeba u Špinlera či jiných autorů to lze, troufnu si říci, že tady to je o něco těžší. Např. u Ferrari 2007 si to nedokáži představit vůbec. Ale souhlas s tím, že nejen ruce modelář potřebuje.
Z tohoto hlediska je toto fórum nedocenitelné. Nebudu čeřit vody s mým názorem ohledně možného zvýšení ceny modelu, je všeobecně znám.
Zrovna tak mohu Roberte oponovat, že pro vydavatele je pohodlnější odkaz na stránky tohoto fóra. Ale beru to, jak to je. Byla to jen možnost zlepšení či možného návrhu nebo hudba budoucnosti. Pokud se Vám dostane do ruky model v pěkné obálce, kde jsou vidět náhledy slepeného modelu, zvedne to jeho úroveň o stupeň. A někoho to možná přinutí i ho slepit než jen archivovat. Ale dokud je kam chodit a dívat se na fotonávody je to jedno a není třeba to řešit. Jde o to, že jednoho dne může toto fórum skončit (doufám, že se tak nikdy nestane) a všichni ti co mají doma modely staré i několik let budou jen těžko dohledávat detaily. Vím, že opět pravděpodobně vyvolám reakci z více táborů, ale to sem nepatří, trochu jsem sklouzl k debatě (což jsem nechtěl), raději se jdu věnovat modelu.
Galerie Marek (aktualizace k 5. 1. 2012)

Počet slepených modelů F1 ve sbírce - 38

Uživatelský avatar
Marek
Příspěvky: 1007
Registrován: 21 listopad 2010 17:49
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Marek » 25 únor 2011 11:19

...přibyly zadní kola a zrcátka, které jsem včera opomenul. Zbývá tedy ještě komín a dodělávky retuše.

Obrázek Obrázek Obrázek
Galerie Marek (aktualizace k 5. 1. 2012)

Počet slepených modelů F1 ve sbírce - 38

Uživatelský avatar
Vlcacka
Příspěvky: 1012
Registrován: 25 prosinec 2006 22:52
Bydliště: Praha 10

Příspěvekod Vlcacka » 25 únor 2011 12:14

Marek píše:Viktore souhlasím, lhal bych kdybych řekl, že model "neskenuji" a nestudii předem, ale slepit tento model pouze na jedno "naskenování" do hlavy? Ač mám velkou představivost a třeba u Špinlera či jiných autorů to lze, troufnu si říci, že tady to je o něco těžší. Např. u Ferrari 2007 si to nedokáži představit vůbec. Ale souhlas s tím, že nejen ruce modelář potřebuje.


Víš jak se mi táta směje, když si prohlížím modely v šanonu jako pohádku na dobrou noc? A pro holku, která má prostorovou představivost horší než chlapi je to pekelný trénink. :-) Ale zrovna u Robertových modelů je fajn, že dává extra perovky k problematičtějším částem modelu.
Někteří lidé nosí pyžamo se Supermanem. Superman nosí pyžamo s Chuckem Norrisem.
Vtipy s Chuckem Norrisem nejsou vůbec vtipné, protože tam, kde je Chuck Norris, přestává veškerá legrace.

Uživatelský avatar
Cashpick
Site Admin
Příspěvky: 488
Registrován: 23 září 2003 15:32
Bydliště: Brandýs nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Cashpick » 25 únor 2011 13:28

Obdivuju Markův postup skládání do celku.
Já kdybych na začátku přidělal přední a zadní křídlo tak by dokončení modelu určitě nedožily...
Návod je proto psán i z tohohle hlediska a křídla se přidělávají nakonec.

Ďourek
Příspěvky: 754
Registrován: 24 září 2003 10:51
Bydliště: Praha 15
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Ďourek » 25 únor 2011 13:48

Cashpick píše:Obdivuju Markův postup skládání do celku.
Já kdybych na začátku přidělal přední a zadní křídlo tak by dokončení modelu určitě nedožily...
Návod je proto psán i z tohohle hlediska a křídla se přidělávají nakonec.


Copak křídla... Ale zrcátka - Ta jsou u mne vždycky poslední činností.. a to trnu, jestli je neutrhnu při lakování...

Uživatelský avatar
Marek
Příspěvky: 1007
Registrován: 21 listopad 2010 17:49
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Marek » 25 únor 2011 21:23

...lepím spirálovitým způsobem, tzn. střídám těžké s lehkými pasážemi, v praxi tzn., že začínám vždy podlahou a většinou končím komínem. Na výsledek modelu ani lakování to nemá vliv. V návodu pouze přeskakuji odstavce dle potřeby, pokud to samozřejmě kostrukce modelu dovolí.

...model jsem dnes konečně dodělal již zmíněným komínem a detaily.
Veškeré návrhy jsem již popsal v předešlých příspěvcích, tak snad jen díky Robertovi za pomoc a Honzovi za zdejší fotonávod, který stavbu značně usnadnil.

Jinak tento i další zde prezentované stavby jsem umístil do zdejší galerie.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Naposledy upravil(a) Marek dne 26 únor 2011 08:19, celkem upraveno 3 x.
Galerie Marek (aktualizace k 5. 1. 2012)

Počet slepených modelů F1 ve sbírce - 38

Uživatelský avatar
míša kulička
Příspěvky: 187
Registrován: 10 duben 2010 23:12
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod míša kulička » 25 únor 2011 23:53

Model pěkný to jo, ale chtěl bych vědět jak to je s těma šipkama na bocích kol ? Už není nutné dodržovat směr jízdy? Nebo to je tvoje malinká chybka ? Už se těším až ho budu mít doma

Uživatelský avatar
Marek
Příspěvky: 1007
Registrován: 21 listopad 2010 17:49
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Marek » 26 únor 2011 08:43

...máte pravdu, díky za upozornění, vzadu je to doufám dobře a vepředu došlo k záměně, pokusím se kola ještě přehodit či upravit šipky a upravit i fotky.

Mimochodem pokud by jste někdo měl zájem, zbyly mi díly Trulliho verze. Mám je schovány spolu s návodem a popisy.
Galerie Marek (aktualizace k 5. 1. 2012)

Počet slepených modelů F1 ve sbírce - 38

Uživatelský avatar
Marek
Příspěvky: 1007
Registrován: 21 listopad 2010 17:49
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Marek » 27 únor 2011 09:33

...aktualizace provedena - šipky po směru jízdy

Obrázek Obrázek
Galerie Marek (aktualizace k 5. 1. 2012)

Počet slepených modelů F1 ve sbírce - 38


Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 hostů