Brabham BT52 N. Piquet Brasil 83 / 1:24 / Rado

Jak se to staví ...
(hotové modely bez komentáře ke stavbě dávejte, prosím, do Galerie)
mára
Příspěvky: 105
Registrován: 30 březen 2008 09:57

Brabham BT52 N. Piquet Brasil 83 / 1:24 / Rado

Příspěvekod mára » 25 duben 2010 22:42

Chytla mě modelářská horečka a tak jsem se hned po Ensignu a BrabhamuBT49 pustil do vozu, který považuju za nejkrásnější formuli, do vozu, kterým Nelson Piquet vítězně zahájil svoji mistrovskou sezónu, do Brabhamu BT 52. Na fotkách je můj pokrok za tři víkendy, ne celé samozřejmě.
Při stavbě jsem velmi ocenil, že autor se do tohoto modelu pustil až po nasbírání zkušeností z jiných modelů. To z čeho jsem měl nejvíc obavy, totiž z tvarování přídě a krytů závěsů předních kol, sedlo úplně perfektně bez nutnosti jakéhokoliv přistřihávání. Naopak jsem trochu podcenil tvarování sodku u motoru, kdejsem musel díky mé nepozornosti trocu řezat a předělávat a už je to na povrchu znát.
Celkem náročná je i sestava převodovky a zadních závěsů, kde není čeho se chytit a je nutno neustále kontrolovat kolmost a rovinnost a korigovat chybky nasčítané půlmilimetry.
Tisk je taky kvalitní, vůbec se neloupe. Do kol se pustím, až budu mít doma kružítko - vyzkouším Teovu metodu.

ObrázekObrázekObrázekObrázek

mára
Příspěvky: 105
Registrován: 30 březen 2008 09:57

Příspěvekod mára » 26 duben 2010 14:43

Přidávám pár fotek, které jsem včera nestihl.

ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Hotovo:
Sbírka vozů Nelsona Piqueta: Ensign N177, Brabham BT49C, Brabham BT52, Benetton B190, McLaren M23, Brabham BT46A, Mclaren M23 , Brabham BT49, Williams FW11B, Brabham BT52, Lotus 100T, Brabham BT50 Dijon 82

Rozpracováno:


Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 hostů