March 821 - R.Boesel, GP Zeltweg (A) 1982 /M.Antonický/ 1:24

Jak se to staví ...
(hotové modely bez komentáře ke stavbě dávejte, prosím, do Galerie)
dravec
Příspěvky: 209
Registrován: 03 březen 2014 15:50

March 821 - R.Boesel, GP Zeltweg (A) 1982 /M.Antonický/ 1:24

Příspěvekod dravec » 12 prosinec 2014 16:05

Tak jsem se pustil do jedné z posledních novinek od M.A.S.S. Jedná se o model March 821 pilotovaný jezdcem Raulem Boeselem z kvalifikace na GP Zeltweg 1982.

Náhled na model:

Obrázek Obrázek

A konečně nějaký ten postup z lepení. Zatím to jde hrozně pomalu, protože po třech dnech jsem udělal pouze náboje kol a brzdy. Ale je to díky tomu, že jeden náboj obsahuje zhruba 20 drobných dílů a jak je známo ty rády padají z pinzety po zemi. A potom jsou z toho i ošoupaná kolena při hledání.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

A jdu si trochu odpočinou při lepení kol.

dravec
Příspěvky: 209
Registrován: 03 březen 2014 15:50

Re: March 821 - R.Boesel, GP Zeltweg (A) 1982 /M.Antonický/

Příspěvekod dravec » 14 prosinec 2014 15:08

Kola už jsou hotová a pomalu dokončuji už i motor.

Obrázek Obrázek Obrázek

dravec
Příspěvky: 209
Registrován: 03 březen 2014 15:50

Re: March 821 - R.Boesel, GP Zeltweg (A) 1982 /M.Antonický/

Příspěvekod dravec » 15 prosinec 2014 19:40

Motor dokončený a k němu přidaná olejová vana s převodovkou.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

dravec
Příspěvky: 209
Registrován: 03 březen 2014 15:50

Re: March 821 - R.Boesel, GP Zeltweg (A) 1982 /M.Antonický/

Příspěvekod dravec » 18 prosinec 2014 19:22

Předvánoční čas se projevuje i při lepení. Času je podstatně méně než bych chtěl. Přesto jsem dokončil zadní zavěšení kol, nosník zadního křídla a výfukovou soustavu. Takže zadní část až na křídlo je hotové a konečně se mohu začít věnovat karoserii.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
Zdeněk-TEO
Site Admin
Příspěvky: 3134
Registrován: 20 srpen 2006 13:48
Bydliště: Havlíčkův Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: March 821 - R.Boesel, GP Zeltweg (A) 1982 /M.Antonický/

Příspěvekod Zdeněk-TEO » 18 prosinec 2014 19:46

Ať si prohlížím fotky jak si je prohlížím, nikde nemůžu najít sebemenší detail a známky toho, že by se tento tisk nějak drolil, praskal či olupoval....???
PATLU ZDAR a výměnným čepelkám do Olfy ZMAR!!!
Nová Galerie

dravec
Příspěvky: 209
Registrován: 03 březen 2014 15:50

Re: March 821 - R.Boesel, GP Zeltweg (A) 1982 /M.Antonický/

Příspěvekod dravec » 18 prosinec 2014 20:05

Máš tak trochu pravdu. Ale jsou tam drobná místa, kde barva praskala. Hlavně se to projevovalo na řezu papíru, ale to se zaretušovalo. A při ohybu papíru je vždy lepší papír z druhé strany navlhčit slinami a lámání barvy se tak trochu zamezí. Tak jsem se to naučil dělat a zatím to funguje dobře. Takže k drobnému praskání a mírnému olupování nebo lépe řečeno otěru dochází, ale dá se tomu zabránit jemnou prací s papírem.

Uživatelský avatar
Umberto
Příspěvky: 1077
Registrován: 30 duben 2012 12:43
Bydliště: Silůvky (Brno-venkov)

Re: March 821 - R.Boesel, GP Zeltweg (A) 1982 /M.Antonický/

Příspěvekod Umberto » 20 prosinec 2014 08:41

Zdeněk-TEO píše:Ať si prohlížím fotky jak si je prohlížím, nikde nemůžu najít sebemenší detail a známky toho, že by se tento tisk nějak drolil, praskal či olupoval....???
Nechci být Zdendo za prudiče, ale vidět to je ne moc , ale je. Třeba na kolech přechod běhounu bočnice nebo na převodovce motoru a i na brzdách. Dravec má opravdu krásnou retuš dílů :!: Proto to není skoro postřehnutelné. Ale se srovnáním s předešlímy laserovými tisky je to mnohem horší. Netvrdím že model se nedá lepit, ale mnohem víc práce dá retuš a to už na výsledku může být znát. Stačí si udělat jednoduchý test na porovnání staršího tisku s Lasernetem. Udělat rýhu na ohyb v barevné časti kde je nanesena barva a potom otřít bříškem prstu. Ani to člověk nemusí ohýbat a barva jde u nového tisku dolů sama. :roll:

to dravec: Model máš zatím slepený fantasticky, kola co se týče bombírování jsou špica.

Uživatelský avatar
Zdeněk-TEO
Site Admin
Příspěvky: 3134
Registrován: 20 srpen 2006 13:48
Bydliště: Havlíčkův Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: March 821 - R.Boesel, GP Zeltweg (A) 1982 /M.Antonický/

Příspěvekod Zdeněk-TEO » 20 prosinec 2014 10:00

Roberte neprudíš.....ale je vidět, že trefená husa zagagala. Osobně z daného tisku jsem slepil 2 x model porsche, 1 x model McLaren a tisk mi nečinil žádné problémy. Jak je vidět i uživateli s nickem dravec tisk nečiní extra potíže. I Henkie má na stole model z nového tisku a nepřipadá mi, že by si chtěl stěžovat. Kdyby se Ti dostal do rukou tisk zhruba z před šesti léty, to bych teprve chtěl číst reakce na loupání, drolení a praskání tisku....viz stavba March 2-0-4 prezentovaná zde Lukášem. Sice je možné, že tento tisk nedrží na papíře jako z Canon C1, ale je zde záruka stálobarevnosti tisku při prvním, padesátém či dvoustém výtisku - i po půl roce, to ale u C1 nebude ani náhodou (mám zkušenost při tisku lotusů a jordanu s edice mokrých modelů). Laser Net tisku se nijak nezastávám, mě osobně je jedno zda lepím z ofsetu, laserového tisku, digitálního či inkoustového, vždy se nějak přizpůsobím. Nechtějte abych si začal myslet, že je to i o šikovnosti modeláře....?
PATLU ZDAR a výměnným čepelkám do Olfy ZMAR!!!

Nová Galerie

Uživatelský avatar
Alda
Příspěvky: 916
Registrován: 14 prosinec 2009 00:23
Bydliště: Znojemsko
Kontaktovat uživatele:

Re: March 821 - R.Boesel, GP Zeltweg (A) 1982 /M.Antonický/

Příspěvekod Alda » 20 prosinec 2014 10:04

Slabej přestřik lakem (musí být takový, co se hodně vsakuje) a tisk drží.

Uživatelský avatar
Zdeněk-TEO
Site Admin
Příspěvky: 3134
Registrován: 20 srpen 2006 13:48
Bydliště: Havlíčkův Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: March 821 - R.Boesel, GP Zeltweg (A) 1982 /M.Antonický/

Příspěvekod Zdeněk-TEO » 20 prosinec 2014 10:07

Říkají někteří, že stačí fixativ. Ale když jej nepotřebuji, proč bych se po něm sháněl?
PATLU ZDAR a výměnným čepelkám do Olfy ZMAR!!!

Nová Galerie

Uživatelský avatar
Umberto
Příspěvky: 1077
Registrován: 30 duben 2012 12:43
Bydliště: Silůvky (Brno-venkov)

Re: March 821 - R.Boesel, GP Zeltweg (A) 1982 /M.Antonický/

Příspěvekod Umberto » 20 prosinec 2014 10:37

Model ze starého laserového tisku jsem lepil jeden a máš pravdu že to je teprve otřesná práce. Ale v tomto případě je to jako když sedneš z lepšího luxusního auta do škodovky. Člověk je zvyklí na standart a když se něco zhorší tak to prostě člověk pocítí. Nemá cenu tady psát romány, je to jen můj pocit a jak říkáš může to být i rukama...NEVERMIND...:-)

Uživatelský avatar
frydek665
Příspěvky: 4740
Registrován: 06 červenec 2009 13:59
Bydliště: Moravská Nová Ves

Re: March 821 - R.Boesel, GP Zeltweg (A) 1982 /M.Antonický/

Příspěvekod frydek665 » 20 prosinec 2014 13:28

Zdeňku já s tím mám taky problémy a osobně jsi mi řekl, že budete muset pouvažovat o jiné tiskárně. Takže problémy jsou, ne že ne. Možná je to fakt chyba modeláře. Já osobně ohýbám díly ve svěráku za pomoci těžkého kladiva...

Uživatelský avatar
Zdeněk-TEO
Site Admin
Příspěvky: 3134
Registrován: 20 srpen 2006 13:48
Bydliště: Havlíčkův Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: March 821 - R.Boesel, GP Zeltweg (A) 1982 /M.Antonický/

Příspěvekod Zdeněk-TEO » 20 prosinec 2014 15:23

To že se ozveš i Ty, jsem předpokládal. Nebudeme se hádat....o změně tiskárny slyším Petře od Tebe prvně....nevím co jsi si z mého hodnocení převzal. Nebudu a nemíním tady lobovat za tento daný tip tisku....mě je to šumák z čeho lepím....vždy si nějak pomůžu. S tiskem a kvalitou se obracejte na Michala, to je zodpovědná osoba, která si vše řídí. Mě tím prosím nezatěžujte, už jsem obyčejný člen modelářské veřejnosti.

No tak už neohýbej díly ve svěráku.......
PATLU ZDAR a výměnným čepelkám do Olfy ZMAR!!!

Nová Galerie

dravec
Příspěvky: 209
Registrován: 03 březen 2014 15:50

Re: March 821 - R.Boesel, GP Zeltweg (A) 1982 /M.Antonický/

Příspěvekod dravec » 22 prosinec 2014 19:45

Konečně jsem dokončil základ karoserie. Byla to pohoda, ale musel jsem pracovat opatrně. Sice se mi mírně naklonila špička vozu, ale nic tragického. Hlavně jsem rád, že se podařilo dobře nalepit horní karoserii a zadní část už šla sama. Sice se mi nepodařilo moc protlačit sítka sání nahoru, ale nakonec to nevypadá tak špatně. A jde se na kokpit. Ještě pro ostatní bych rád zmínil, že s tiskem nebyl až na přední zavěšení kol problém.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

dravec
Příspěvky: 209
Registrován: 03 březen 2014 15:50

Re: March 821 - R.Boesel, GP Zeltweg (A) 1982 /M.Antonický/

Příspěvekod dravec » 24 prosinec 2014 10:29

Včera mezi zdobením stromečku, dělání salátu a dalších povinnostech pro pohodové vánoce jsem si udělal trochu času. Dokončil jsem pracoviště pilota a usadil ho do kokpitu společně s palivovou nádrží.

Obrázek Obrázek Obrázek


Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů