Wolf WR3,P.Špinler

Jak se to staví ...
(hotové modely bez komentáře ke stavbě dávejte, prosím, do Galerie)
Uživatelský avatar
Zdeněk-TEO
Site Admin
Příspěvky: 3134
Registrován: 20 srpen 2006 13:48
Bydliště: Havlíčkův Brod
Kontaktovat uživatele:

Wolf WR3,P.Špinler

Příspěvekod Zdeněk-TEO » 20 březen 2007 16:45

Stavím tento monopost červeno-bílý.Chybí mi dodělat zadní křídlo a budu jej mít hotov.Při stavbě jsem narazil na dva malé nedostatky a chyby,které šly lehce odstarnit.První byla ta,že jsem nasávání vzduchu pro chlazení zadních brzd musel upravit :arrow: foto dodám,abych jej mohl přilepit ke kotoučům brzd,původní díl šikmo poodstřihávat a tím docílit jeho spuštění více dolů ke kotoučům,bo nahoře je na ramenech nápravy nalepeny i skrutná tyč.Možná,že jsem ji přilepil blbě já....?
No a druhá chybka je ta,že na předních kolech vnitřní čela disků díly č.92 jsou průměrem větší a je potřeba jejich průměr zmenšit témeř na průměr vnitřního čela disků zadních kol díl č.98
PATLU ZDAR a výměnným čepelkám do Olfy ZMAR!!!
Nová Galerie

Uživatelský avatar
Zdeněk-TEO
Site Admin
Příspěvky: 3134
Registrován: 20 srpen 2006 13:48
Bydliště: Havlíčkův Brod
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Zdeněk-TEO » 20 březen 2007 18:19

Tak jsem tvaroval i zadní křídlo.Při tomto úkonu jsem došel na chybku u označení místa ohybu přední hrany křídla - díl č.47.Po takto naznačeném vytvarování je jedna část delší než je potřeba.Přední hranu jsem teda vytvaroval krapet vedle,tak aby jsem dostal pěkně tvar celého profilu křídla. Jo a ještě jsem si vzpomněl,že při lepení dílu č.34 k bočnímu pontonu na levé straně nenavazuje nápis reklamy.Bohužel toto jsem nedokázal odstranit bo by mi tento díl poté ale vůbec neseděl s podlahou vozu,tak jsem zvolil menší zlo,kdy mi ta reklama nesedí na sebe.Zdravím všechny a hezký večer. ZD.
PATLU ZDAR a výměnným čepelkám do Olfy ZMAR!!!

Nová Galerie

Uživatelský avatar
hepyno
Příspěvky: 1150
Registrován: 24 říjen 2003 12:16
Bydliště: Trnava

Příspěvekod hepyno » 21 březen 2007 10:45

Keď som robil beta, tak mi chladenie bŕzd išlo v poriadku, len si treba dať pozor, že chladič ide nad ramenom závesu a nie pod ako pri iných modeloch.
Čo sa týka diskov kolies, tak ja som ich mal v priemere disku menšie o 2mm a bolo to zahrnuté v pripomienkach k modelu. Ako vidno Pavel ich potom spravil príliš veľké:)
K tomu krídlu, ja som s ohybom problém nemal a tvaroval sa mi dobre. Daj si však pozor keď budeš lepiť bočnice k trubke, ktorá krídlo drží, lebo tie rysky mi nejak nesadli a krídlo mám príliš nahnuté dopredu. Moja rada, vyskúšaj si to najprv nasucho.
Dopracovali k tomu, že ak niekto ukradne 1000 korún, je to vlastne v poriadku. Aj keď klamal (a klame ďalej), krádež nepriznal, neospravedlnil sa a peniaze nevrátil, pretože teraz už (možno) nekradne.

galéria cashpick

Uživatelský avatar
Zdeněk-TEO
Site Admin
Příspěvky: 3134
Registrován: 20 srpen 2006 13:48
Bydliště: Havlíčkův Brod
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Zdeněk-TEO » 21 březen 2007 14:59

Celkový pohled na model.
Obrázek
Pohled na špatně navazující reklamu.Fakt nešlo díl napasovat podle reklamy.
Obrázek
Takto jsem upravil lapač vzduchu pro chlazení zadní brzdy.
Obrázek
Zelené tečky označují lapač vzduchu a červené šipka místa kde nejspíš příčný stabilizátor neměl být nalepen seshora na konstrukci horního uchycení ramen nápravy,ale vevnitř této konstrukce.Podle návodné kresby to není nějak moc poznat,jak to má být.Kdybych to přilepil dovnitř,nejspíš bych nemusel lapače upravovat.
Obrázek
Přeji všem hezký den.ZD.
PATLU ZDAR a výměnným čepelkám do Olfy ZMAR!!!

Nová Galerie

Uživatelský avatar
Zdeněk-TEO
Site Admin
Příspěvky: 3134
Registrován: 20 srpen 2006 13:48
Bydliště: Havlíčkův Brod
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Zdeněk-TEO » 21 březen 2007 15:15

hepyno píše:Keď som robil beta, ..........Čo sa týka diskov kolies, tak ja som ich mal v priemere disku menšie o 2mm a bolo to zahrnuté v pripomienkach k modelu. Ako vidno Pavel ich potom spravil príliš veľké:)
.

A to já jsem průměr disku musel zmenšit zhruba o ty 2mm,aby mi pásnuly do slepených válců (proužků)určených pro vnitřní čela disků. :lol: Tak hezký den.
PATLU ZDAR a výměnným čepelkám do Olfy ZMAR!!!

Nová Galerie

Uživatelský avatar
hepyno
Příspěvky: 1150
Registrován: 24 říjen 2003 12:16
Bydliště: Trnava

Příspěvekod hepyno » 22 březen 2007 11:27

Ja som s tým chladením nemal problém, však si pozri foto v galérii.

Obrázek

S tou reklamou som pri beta mal problém aj ja, ale Petr to myslím opravoval. Ako vidno, ešte nedostatočne...
Foto je môj beta, ktorý Petr upravoval.

ObrázekObrázek
Naposledy upravil(a) hepyno dne 15 červenec 2008 11:55, celkem upraveno 1 x.
Dopracovali k tomu, že ak niekto ukradne 1000 korún, je to vlastne v poriadku. Aj keď klamal (a klame ďalej), krádež nepriznal, neospravedlnil sa a peniaze nevrátil, pretože teraz už (možno) nekradne.

galéria cashpick

Uživatelský avatar
Zdeněk-TEO
Site Admin
Příspěvky: 3134
Registrován: 20 srpen 2006 13:48
Bydliště: Havlíčkův Brod
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Zdeněk-TEO » 22 březen 2007 14:54

Ahojky Hepy.S tím sacím kanálem pro brzdu je to tak.Kdybych jej přilepil bez úpravy,tak by mi zase dole nepasoval na něm natištěný třmen brzdy proti brzdovému kotouči a byl by výš.Po odstřižení mi tak třmen sedí proti kotouči a je tím pádem přilepeno sání i níž.Kdyby jsem příčný stabilizátor přilepil dovnitř konstrukce horních ramen nápravya né nahoru na ni,tak bych snad ani lapač vzduchu chlazení zadní brzdy nemusel upravovat a stříhat a pásnul by jak nad ramena tak by i třmen byl proti kotouči. :?: :?: :idea: Kdo ví,to už bude muset odzkoušet jiný modelář.Hotové dílo už nebudu preparovat.Přeji hezký den.
PATLU ZDAR a výměnným čepelkám do Olfy ZMAR!!!

Nová Galerie

Uživatelský avatar
Zdeněk-TEO
Site Admin
Příspěvky: 3134
Registrován: 20 srpen 2006 13:48
Bydliště: Havlíčkův Brod
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Zdeněk-TEO » 05 duben 2007 14:49

hepyno píše:Keď som robil beta, tak mi chladenie bŕzd išlo v poriadku, len si treba dať pozor, že chladič ide nad ramenom závesu a nie pod ako pri iných modeloch.
.


Tak jsem si před chvilkou prohlížel i fotky Wolf WR 01,tu jsi myslím lepil také Hepyno?A je mi nsjpíš už jasné,že ti chlazení brzd sedělo a nemusel jsi jej upravovat.Ono totiž na tom dílu nasávání vzduchu pro chlazení zadních brzd je vytištěn pro znázornění třmen zadní brzdy.Ty jsi celek nalepil tak,aby ti seděl nad rameny,ale třmen tím pádem máš víc nahoru a tím pádem je i mimo brzdový kotouč - což si myslím,že by nemělo být.Já se snažil třmen zesouhlasit s kotoučem a tím pádem mi kleslo dolů celé sací hrdlo a tím pádem jsem jej musel upravit do té podoby kterou jsem tady předvel na fotce.Přeci jen ve skutečnosti brzdový třmen není také mimo kotouč.... :( nebo se pletu? ZD.
PATLU ZDAR a výměnným čepelkám do Olfy ZMAR!!!

Nová Galerie


Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 55 hostů

cron