Hesketh 308D, GP Německa /PKAA, P. Špinler/ 1:24

Jak se to staví ...
(hotové modely bez komentáře ke stavbě dávejte, prosím, do Galerie)
Uživatelský avatar
Vlcacka
Příspěvky: 1012
Registrován: 25 prosinec 2006 22:52
Bydliště: Praha 10

Hesketh 308D, GP Německa /PKAA, P. Špinler/ 1:24

Příspěvekod Vlcacka » 22 srpen 2008 10:51

V roce 1976 je Hesketh již jen stínem kdysi relativně úspěšného týmu. Lord Alexander již pouze pronajímá své jméno, stáj vede lordův přítel Thomas Horsley, James Hunt, jenž přinesl týmu z Easton Nestonu největší úspěchy, v této sezóně prohání perutě McLarenu M23 a konstruktér nejúspěšnějších modelů Heskethu Harvey Postlethwaite zakotvil u Williamsu. Tým sužují finanční problémy a tak je jeden vůz 308D pronajímán. Za Penthouse Rizla Hesketh Racing jezdí s číslem 25 Guy Edwards a po jeho zranění v průběhu sezóny osedlává tento vůz Němec Ralf Stomellen. Tým nebere žádné body, nicméně svoji chvíli slávy si přeci jen odbude. Je to při VC Německa, kdy Edwards dojíždí jako jeden z prvních k hořícímu vozu Nikiho Laudy a spolu s Arturem Merzariem vyprošťují těžce zraněného Rakušana z hořícího pekla ven. A právě vůz z této Grand Prix je předlohou pro model Petra Špinlera.

Model stavím z kopie, protože by mi bylo líto pokazit originál. Barevné odlišnosti tam jsou, ale jen drobné. Včera jsem stihla udělat jedno zadní kolečko. Konečně žádné chlopně - kartonové prstýnky a tam kde mi to moc "lítalo" kvůli špatně odhadnutému průměru jsem namotala pásky papíru. Říkala jsem si, jestli mě moje lenost neklepne přes prsty, když jsem použila kartonové prstýnky jen z průměru 0,5 mm, ale přijde mi že je to docela souměrné. Jen se mi to dost leskne, asi jsem tam napatlala moc Agamy. Boky běhounů jsou zhotoveny z papíru přelíznutého chromovým sprejem, takže to není taková blýskačka jako když použiju stříbrnou samolepicí folii a přijde mi to tím taky více věrohodné.

A dost keců, tady jsou dva obrázky:

Obrázek Obrázek
Někteří lidé nosí pyžamo se Supermanem. Superman nosí pyžamo s Chuckem Norrisem.
Vtipy s Chuckem Norrisem nejsou vůbec vtipné, protože tam, kde je Chuck Norris, přestává veškerá legrace.

Uživatelský avatar
hepyno
Příspěvky: 1153
Registrován: 24 říjen 2003 12:16
Bydliště: Trnava

Příspěvekod hepyno » 22 srpen 2008 20:23

Vlcacko, skús otvory na špajdľu prerážať zvonka dovnútra a z vnútornej strany kopček, ktorý Ti vznikol orež žiletkou.
Dopracovali k tomu, že ak niekto ukradne 1000 korún, je to vlastne v poriadku. Aj keď klamal (a klame ďalej), krádež nepriznal, neospravedlnil sa a peniaze nevrátil, pretože teraz už (možno) nekradne.

galéria cashpick

Uživatelský avatar
Zdeněk-TEO
Site Admin
Příspěvky: 3134
Registrován: 20 srpen 2006 13:48
Bydliště: Havlíčkův Brod
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Zdeněk-TEO » 22 srpen 2008 20:42

hepyno píše:Vlcacko, skús otvory na špajdľu prerážať zvonka dovnútra a z vnútornej strany kopček, ktorý Ti vznikol orež žiletkou.


A víš Vendy proč je tato reakce? .... protože víme, že jsi schopna to udělat o mnoho lépe a precizněji.
PATLU ZDAR a výměnným čepelkám do Olfy ZMAR!!!
Nová Galerie

Uživatelský avatar
kvr
Příspěvky: 464
Registrován: 06 březen 2006 10:32
Bydliště: Vancouver
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod kvr » 23 srpen 2008 00:37

Ad lítání - tak si průměr vyzkoušej nejdřív na tenkém papíru (čtvrtce), dokud ho netrefíš (skoro) přesně a pak si teprv vykrouži kartóny ;)

Ad lesk - přelakuj je matným či polomatným syntetickým lakem.

Držím palce, třeba budeš nakonec ještě rychlejší, než to já nalakuju :)

Uživatelský avatar
Zdeněk Krčmář
Příspěvky: 138
Registrován: 14 březen 2007 23:18
Bydliště: Šakvice, jižní Morava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Zdeněk Krčmář » 23 srpen 2008 09:47

Mě se zdá, že bohužel celá konstrukce kola, je taková s dovolením divná...
Zkus použít výrobu kola, kterou jsem nafotil u Brabhamu BT 26, kde si můžeš pomocí pásky z kancelářského papíru pěkně vycentrovat vnitřní disk...
Jak se tak koukám, právě tohle Ti dělá největší neplechu na kolečku...Je to patrné u obr. 1

U obr. 2 Ti vnitřní disk nesedl podle mě kvůli, špatně tvarovanému boku, vnitřek boku, není pěkně kulaty, je to taková "švestka"...
Takže asi takhle z mého pohledu, chce to více času a trpělivosti, já sám jsem dělal kolečka snad týden... 8)


Taktéž by oko tuningáře, nemělo přehlédnout možnost vyříznutí černého "vzduchu, ale to už jsme zase trošku jinde...
Moje galerie
Rozestavěno: Lotus 49B MKII, Nurburgring 1968 /Forum Team / 1:24

Uživatelský avatar
Vlcacka
Příspěvky: 1012
Registrován: 25 prosinec 2006 22:52
Bydliště: Praha 10

Příspěvekod Vlcacka » 23 srpen 2008 10:29

Dobře, díky všem za rady, zkusím to na ostatních vylepšít.
kvr: Průměry (a poloměry) jsem poměřovala na vystřiženém a slepeném "kopytu" pláště - tedy kopii. Stejně i tak jsem se asi sekla...no chce to cvik, pravda.
Krčmo pásky jsou kde to jde. Vnitřní průměr disku je oblepen kopií vnějšího pláště aby to mělo stejnej rozměr. Já to kolo dělala taky několik hodin, takže ani moc spěchat nemůžu.
Někteří lidé nosí pyžamo se Supermanem. Superman nosí pyžamo s Chuckem Norrisem.

Vtipy s Chuckem Norrisem nejsou vůbec vtipné, protože tam, kde je Chuck Norris, přestává veškerá legrace.

Uživatelský avatar
Zdeněk Krčmář
Příspěvky: 138
Registrován: 14 březen 2007 23:18
Bydliště: Šakvice, jižní Morava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Zdeněk Krčmář » 23 srpen 2008 10:37

OK, tak, pokud máš vnitřní disk kolečka pěkně vycentrovaný, a bok také u Tebe stvarovaný do "stříšky" tak při lepení boku na plášť i na vnitřní disk zahlaď stopy nepřesnosti ještě když je bok vlhký pomocí kulatého, nejlépe kovového předmětu, já jsem si splašil kovovou jehlu...
Takhle se dají "zamaskovat" drobné nepřesnosti...
Moje galerie
Rozestavěno: Lotus 49B MKII, Nurburgring 1968 /Forum Team / 1:24

Uživatelský avatar
Vlcacka
Příspěvky: 1012
Registrován: 25 prosinec 2006 22:52
Bydliště: Praha 10

Příspěvekod Vlcacka » 23 srpen 2008 10:42

Dobře, děkuju za rady, snad to u příštího kolečka dopadne líp, určitě přidám fotky. :wink:
Někteří lidé nosí pyžamo se Supermanem. Superman nosí pyžamo s Chuckem Norrisem.

Vtipy s Chuckem Norrisem nejsou vůbec vtipné, protože tam, kde je Chuck Norris, přestává veškerá legrace.

Uživatelský avatar
Vlcacka
Příspěvky: 1012
Registrován: 25 prosinec 2006 22:52
Bydliště: Praha 10

Příspěvekod Vlcacka » 06 září 2008 11:41

Tak jsem ve čtvrtek vypotila druhé zadní kolečko, ale k focení jsem se dostala až dnes...nicméně mi vaše rady uvízly v mysli a tak jsem opravila i starší kolečko - vytvarovala a nalepila nové pláště.

Obrázek Obrázek

Levé kolečko je novější - tam se mi k mé neskonalé radosti podařilo zašmudlat písmenko O a u dezénu to blbě natvarovat, aby se mi tam udělaly takové krásné hrany... :roll: Už na to ale radši nebudu sahat, nebo to bude ještě horší. Ty oprýskané kraje vnitřních disků jsou proto, poněvadž je to kopie. :roll:

Teď se snad půjdu uklidnit motorem.
Někteří lidé nosí pyžamo se Supermanem. Superman nosí pyžamo s Chuckem Norrisem.

Vtipy s Chuckem Norrisem nejsou vůbec vtipné, protože tam, kde je Chuck Norris, přestává veškerá legrace.

Uživatelský avatar
Zdeněk Krčmář
Příspěvky: 138
Registrován: 14 březen 2007 23:18
Bydliště: Šakvice, jižní Morava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Zdeněk Krčmář » 06 září 2008 12:04

Vidíš, už je to drobátko lepší :!:
P.S. také djá dneska pracuji na agregátku, ale na BT 26tkovým 8)
Moje galerie
Rozestavěno: Lotus 49B MKII, Nurburgring 1968 /Forum Team / 1:24

Uživatelský avatar
Vlcacka
Příspěvky: 1012
Registrován: 25 prosinec 2006 22:52
Bydliště: Praha 10

Příspěvekod Vlcacka » 08 září 2008 09:45

Tak motor. Kolečka jsou jen nasazený.

Obrázek Obrázek Obrázek
Někteří lidé nosí pyžamo se Supermanem. Superman nosí pyžamo s Chuckem Norrisem.

Vtipy s Chuckem Norrisem nejsou vůbec vtipné, protože tam, kde je Chuck Norris, přestává veškerá legrace.

Ivan.Šimeček
Příspěvky: 1022
Registrován: 23 srpen 2008 19:35
Bydliště: Buzulucká 322 , 41603 Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Ivan.Šimeček » 08 září 2008 09:52

Slušná práce,já jsem zvedavej na sebe,až se do těch koleček pustím.Přiznam se,že jsem s tím měl vždycky docela problémy,no ale zkusím některé postupy co jsem tu od vás pochytil.Zdravím Ivan.
Všichni,kdo jsme podlehli lepení papíráků,jsme GOGO

Uživatelský avatar
Vlcacka
Příspěvky: 1012
Registrován: 25 prosinec 2006 22:52
Bydliště: Praha 10

Příspěvekod Vlcacka » 05 říjen 2008 20:19

O týdnu jsem neměla čas, o víkendu zase foťák, ale obé se sešlo, takže tady fotečky. Přiznám se, že trup byl postaven cca minulý týden, ale nějak jsem se nedokopala to nafotit:

Obrázek Obrázek

Tak už jen zrcátka, přední kola a můžem vyrazit na dráhu. :-) Musím říct že ty omrvinky u předních náprav jsou docela lahůdka. :lol: Bohužel jsem nepodlepila bočnice ani vršek, takže jsem si to na pár místech úspěšně promáčkla. :-( Taky "čumák" tohohle kousku se mi trošku komplikovaně tvaroval a je to taky vidět. :roll:
Někteří lidé nosí pyžamo se Supermanem. Superman nosí pyžamo s Chuckem Norrisem.

Vtipy s Chuckem Norrisem nejsou vůbec vtipné, protože tam, kde je Chuck Norris, přestává veškerá legrace.

Ivan.Šimeček
Příspěvky: 1022
Registrován: 23 srpen 2008 19:35
Bydliště: Buzulucká 322 , 41603 Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Ivan.Šimeček » 05 říjen 2008 21:23

Omrvinky..nádherné to slovo
Všichni,kdo jsme podlehli lepení papíráků,jsme GOGO

Uživatelský avatar
kvr
Příspěvky: 464
Registrován: 06 březen 2006 10:32
Bydliště: Vancouver
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod kvr » 07 říjen 2008 07:36

IMHO vypadá docela povedeně, škoda, že není víc fotek... Předek jsem taky lepil nadvakrát, naštěstí jsem si chyby všiml celkem včas. Myslím, že trocha retuše a lak to spraví...

Tuning pro příště - ty černé kolečka v oblouku a pod křídlem jsou vzduch, můžeš je vyřezat :)


Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 hostů