Fittipaldi F5A

Jak se to staví ...
(hotové modely bez komentáře ke stavbě dávejte, prosím, do Galerie)
Ďourek
Příspěvky: 754
Registrován: 24 září 2003 10:51
Bydliště: Praha 15
Kontaktovat uživatele:

Fittipaldi F5A

Příspěvekod Ďourek » 10 září 2008 10:20

zdravím Vás, přátelé
sliboval jsem nějakou recenzi ze stavby vozu Fittipaldi F5A - popis stavby jeho koleček je ve složce upgrade....

Bohužel jsem si nenafotil formuli v placatém provedení a zrovna tady musím trošku litovat - to o čem budu mluvit níže nemohu podepřít fotkou...

Začátek modelu tradiční - čtvrtkou podlepený podvozek, čtvrtkou podlepený "hořejšek", kokpit se sedačkou...

Obrázek

Bočnice jsem taktéž podlepoval čtvrtkou - tedy ne celý díl, jenom tu viditelnou část ...

Obrázek

A teď se chci poněkud pozastavit u dalších obrázků - hlavní kryt má uprostřed prořez na chladič. Autor vystřihovánky chtěl nějak důrazně naznačit, kam až je nutné zabořit nůžky.... a tak na obou stranách prostřih vyzdobil čarou zakončenou slovy "prostřihnout" z jedné strany přidal i červenou čáru se symbolem nůžek... Potud vše v pořádku, ale tyhle pomocné čáry vedou přes místa, která na vystřihovánce zůstávají a mám za to, že tam nepatří....
V první fázi jsem myslel, že to může být připomínka stavitele Beta stavby, ale koukal jsem na stránky pana Špinlera a tam to nafocený model má taky...

Jak jsem psal výše, nenafotil jsem si placatý model, takže nemůžu svůj postřeh doložit ani fotkou, ani číslem postiženého dílu.

ObrázekObrázek

Kolečka jsou důkladněji popsána v části "Upgrade", takže následuje kompletace zadní části - zatím ještě bez křídla:

Obrázek

Zazvonil zvonec a s lepením je konec:

Obrázek

No a tradičně na závěr pořádné nalakování:

ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek

Zase se mi tam podařilo pár chybiček - přes veškeré zatěžování je model malinko zkroucený, což by nebylo viditelné, kdyby formule v té době neměly podél bočnic zástěrky - takhle je patné, že na levé straně se mezera směrem dozadu zvětšuje.....
Stejně tak se mi podařilo pravý chladič posadit příliš dopředu, takže bylo nutné retušovat...
Jinak retuše tradičně fixou - já vím, že to není zrovna "IN", ale mě to vyhovuje...

Tak se do mě směle pusťte - už jsem otrkaný a nějakou tu výhradu snesu... :wink:

Uživatelský avatar
hepyno
Příspěvky: 1153
Registrován: 24 říjen 2003 12:16
Bydliště: Trnava

Příspěvekod hepyno » 10 září 2008 10:26

Neboj, ja viem presne o čom pri tej červenej linke rozprávaš. V prvej sade modelov sa, neviem prečo, vyskytovala, v neskôr vydaných sa už nenachádza.
Dopracovali k tomu, že ak niekto ukradne 1000 korún, je to vlastne v poriadku. Aj keď klamal (a klame ďalej), krádež nepriznal, neospravedlnil sa a peniaze nevrátil, pretože teraz už (možno) nekradne.

galéria cashpick

Ďourek
Příspěvky: 754
Registrován: 24 září 2003 10:51
Bydliště: Praha 15
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Ďourek » 10 září 2008 10:28

hepyno píše:Neboj, ja viem presne o čom pri tej červenej linke rozprávaš. V prvej sade modelov sa, neviem prečo, vyskytovala, v neskôr vydaných sa už nenachádza.


A ty černé? Podle mě tam taky nepatří, ale vzhledem k tomu, že jsou na obou stranách, tak nepůsobí tak rušivě...


Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů