Lola Larrousse LC-90 / PKAA / M.Fabián / 1:24

Jak se to staví ...
(hotové modely bez komentáře ke stavbě dávejte, prosím, do Galerie)
Uživatelský avatar
Zdeněk-TEO
Site Admin
Příspěvky: 3134
Registrován: 20 srpen 2006 13:48
Bydliště: Havlíčkův Brod
Kontaktovat uživatele:

Lola Larrousse LC-90 / PKAA / M.Fabián / 1:24

Příspěvekod Zdeněk-TEO » 13 listopad 2008 20:46

Vážení přátelé...ANO. Nedokázal jsem odolat a střihnul do tohoto barevného krasavce - nebo krasavice?

:arrow: 2 a 3/4 listu A4 laserového tisku vystřihovánky
:arrow: 1 A4 návodního textu a kresby

Obrázek
PATLU ZDAR a výměnným čepelkám do Olfy ZMAR!!!
Nová Galerie

Uživatelský avatar
Zdeněk-TEO
Site Admin
Příspěvky: 3134
Registrován: 20 srpen 2006 13:48
Bydliště: Havlíčkův Brod
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Zdeněk-TEO » 14 listopad 2008 16:20

Lepím kolečka tohoto modelu a s autorem konzultuji nějaké maličkosti co se mi nezdají. U vnitřního disku kol byl zjištěn větší průměr čela disku. Pro jeho lepší vložení a vlepení do stočeného pásku pláště disku díl č.6 je zapotřebí díl č. 5 vystřihnout nebo vyřezat kružítkem zhruba o 0,1, - 0,2 mm menší než je ve vystřihovánce. Vzkoušejte si jeho osazení napřed na sucho.

No a dále jsem zjistil, že i u LC90 i u modelu lotusu 107 jsem zcela nepochopil konstrukci vnějšího disku a lepím to blbě. Postup lepení, tak jak to autor má vymyšleno nafotím a zde ukážu u zadních koleček, která ještě nemám zhotovena. Přední jsem lepil klasickou metodou, tak jak jsem si myslel, že to má být. Po konzultaci s autorem jsem chytřejší a kola u jeho modelů, které se mi ještě dostanou pod skalpel, budu lepit již podle toho by to mělo být.
PATLU ZDAR a výměnným čepelkám do Olfy ZMAR!!!

Nová Galerie

Ivan.Šimeček
Příspěvky: 1022
Registrován: 23 srpen 2008 19:35
Bydliště: Buzulucká 322 , 41603 Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Ivan.Šimeček » 14 listopad 2008 16:29

Zdravím Teo.Taky to ted po tvé připomínce studuju,není ten větší průměr dán tím,že na návodné kresbě je okraj toho čela jakoby malinko vyhnutý ven?
Všichni,kdo jsme podlehli lepení papíráků,jsme GOGO

Uživatelský avatar
Zdeněk-TEO
Site Admin
Příspěvky: 3134
Registrován: 20 srpen 2006 13:48
Bydliště: Havlíčkův Brod
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Zdeněk-TEO » 14 listopad 2008 16:35

Malinko vyhnutý je u vnějšího disku. Ale ten vnitří je potřeba trošku upravit. A jinak během zítřka sem nafotím postup lepení vnějšího disku tak jak je zamýšlen autorem. Zatím jsem to dělal blbě i u toho lotusu 107. Je to jinak než u jiných autorů, ale není to zas nic složitého. Po slepení musí být vidět do vnitř kola kde je také nalepen jakoby brzdový kotouč. Momentálně jdu do tělocvičny na malej fotbálek, tak vydržte aspon do zítřka večera. To už by tady mělo být.
PATLU ZDAR a výměnným čepelkám do Olfy ZMAR!!!

Nová Galerie

Ivan.Šimeček
Příspěvky: 1022
Registrován: 23 srpen 2008 19:35
Bydliště: Buzulucká 322 , 41603 Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Ivan.Šimeček » 14 listopad 2008 16:40

Aha,já nevzal v úvahu číslo dílu.
Všichni,kdo jsme podlehli lepení papíráků,jsme GOGO

Uživatelský avatar
Zdeněk-TEO
Site Admin
Příspěvky: 3134
Registrován: 20 srpen 2006 13:48
Bydliště: Havlíčkův Brod
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Zdeněk-TEO » 15 listopad 2008 10:41

Jak jsem slíbil, tak i činím. Vrhnul jsem se na lepení zadních kol podle receptury autora o které jsem neměl ani potuchy. Ale pro porovnání rozdílu jsem nafotil i klasickou technologii, kterou jsem použil na předních kolech i před nedávnem na modelu lotusu 107 od téhož autora a která byla ta nesprávná.

Napřed odprezentuji slepení vnitřního disku kola, který bude u nápravy a který není moc vidět. Na první fotce jsou díly očíslované stejně jako ve vystřihovánce modelu Lola Larrousse LC90. Kdy díl č.5 je ve vystřihovánce s průměrem 14 mm. Aby se mi vešel do stočeného a slepeného proužku č.6, tak jsem jeho průměr musel upravit na rozměr 13,6 mm. Tímto lze tento díl stříhat po jeho vnitřní hraně vytištěného obvodu. Díl č. 7 přijde nalepit na disk ze vnitřku kola, který po slepení celého kola bude viditelný přes vnější disk. Na fotkách je vidět jak to má být.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Nyní bych přistoupil k porovnání technologie lepení vnějšího disku.

Jako první bude slepení podle klasiky a jak by to nemělo být. Opět na první fotce očíslování dílů podle vystřihovánky. Kdy na díl č.2 jsem nalepil díl.č1 a tento celek vlepil do stočeného a slepeného proužku 4P na přední kola, jako klasické kolmé čelo disku. Následně pak po stočení a slepení dílu č.3 jsem jej zasunul a přilepil do vznikajícího disku. Takto by se to dělat nemělo!!!

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

A nyní ten správný postup, který mi při konzultaci vysvětlil sám autor M.Fabián tak jak by to mělo být a jak mě osobně to vůbec nenapadlo.
Díl č.1 nalepíme na díl č.2 ze kterého pak odstraníme výšeče mezi paprsky disku. Vznikne nám pěticípá hvězda, kdy na jejich konečcích jsou trojúhelníčky označeny číslem 3 a vzniknou nám jejich ohnutím chlopně pro přilepení stočeného sešikmeného dílu disku č.3. Takto vzniklé čelo se následně vlepí do stočeného a slepeného pásku 4Z a ejhle, máme zde kompletní vnější disk, tak jak jak má být slepen. Jak jednoduché....A další postup lepení kol je stejný jako u ostatních modelů.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Naposledy upravil(a) Zdeněk-TEO dne 15 listopad 2008 22:22, celkem upraveno 1 x.
PATLU ZDAR a výměnným čepelkám do Olfy ZMAR!!!

Nová Galerie

Uživatelský avatar
Zdeněk Krčmář
Příspěvky: 138
Registrován: 14 březen 2007 23:18
Bydliště: Šakvice, jižní Morava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Zdeněk Krčmář » 15 listopad 2008 11:23

Zajímavý report, každopádně se mi a nejen mě bude hodit, při stavbě modelů p. Fabiána.... 8)
Moje galerie
Rozestavěno: Lotus 49B MKII, Nurburgring 1968 /Forum Team / 1:24

Uživatelský avatar
Novis
Příspěvky: 1014
Registrován: 10 leden 2007 19:10
Bydliště: Chlum (Křemže)

Příspěvekod Novis » 15 listopad 2008 14:49

...jojo, patlám se teď s kolečkama na Lotus 107 a pokud se člověk řídí psaným návodem nemůže se splést :wink: :twisted: ...je tam vše detailně popsáno.
Galerie

Na stole:
F2003 GA, F2004, FW08C, FW11B, MP4/4, MP4/7A, 312T
Lakovna:
Tyrr 006, 008, 018, 126CK, F2000, F2002
Pod stolem (u ledu):
FW07, FW11, Tyrr 023

Uživatelský avatar
Zdeněk-TEO
Site Admin
Příspěvky: 3134
Registrován: 20 srpen 2006 13:48
Bydliště: Havlíčkův Brod
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Zdeněk-TEO » 15 listopad 2008 15:13

No jo, ale z návodní kresby to zas tak pochopitelné není. U tohoto modelu, ten postup lepení kola není popsán stejně jako u lotusu, je odlišný a není to z něj čitelné jak to vlastně má být. A je pravda, že jsem si to při stavbě lotusu nečetl a lepil prostě jako každá jiná kola klasicky. To je zase pro změnu můj faul. Až když jsem řešil s M.Fabiánem nějaké ty drobnosti, tak mi otevřel oči a vysvětlil jak mají vnější disky kol vypadat. A že jsem měl o lepení kol těchto modelů od M.Fabiána milnou představu, tak jsem se rozhodl prezentovat stavbu kol i pro ostatní modeláře, aby i oni se vyvarovali té chyby co jsem udělal já. Jo hold je pořád co se učit. A takto je poznat, že i já nejsem dokonalej modelář.
PATLU ZDAR a výměnným čepelkám do Olfy ZMAR!!!

Nová Galerie

Uživatelský avatar
Novis
Příspěvky: 1014
Registrován: 10 leden 2007 19:10
Bydliště: Chlum (Křemže)

Příspěvekod Novis » 15 listopad 2008 15:41

...moje řeč - pořád je, co se učit.
Já teď poprvé řežu kola z kartonu/lepenky a jsem zvědavej, co mi z toho vyleze :)
Galerie

Na stole:
F2003 GA, F2004, FW08C, FW11B, MP4/4, MP4/7A, 312T
Lakovna:
Tyrr 006, 008, 018, 126CK, F2000, F2002
Pod stolem (u ledu):
FW07, FW11, Tyrr 023

Uživatelský avatar
hepyno
Příspěvky: 1153
Registrován: 24 říjen 2003 12:16
Bydliště: Trnava

Příspěvekod hepyno » 15 listopad 2008 16:29

No neviem chlapi, ja som takto kolesá lepil ako na Lotuse a aj Williamse a nebol problém s pochopením :lol:
Dopracovali k tomu, že ak niekto ukradne 1000 korún, je to vlastne v poriadku. Aj keď klamal (a klame ďalej), krádež nepriznal, neospravedlnil sa a peniaze nevrátil, pretože teraz už (možno) nekradne.

galéria cashpick

Uživatelský avatar
Zdeněk-TEO
Site Admin
Příspěvky: 3134
Registrován: 20 srpen 2006 13:48
Bydliště: Havlíčkův Brod
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Zdeněk-TEO » 16 listopad 2008 13:54

Kolečka mám zdárně dokončena a ponatírána. Tak jsem mohl střihnout do kokpitu. Sedačka pilota je jednodužší než u modelů lotusů 107. Čumák modelu nese charakteristické rysy rukopisu autora.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
PATLU ZDAR a výměnným čepelkám do Olfy ZMAR!!!

Nová Galerie

Uživatelský avatar
Zdeněk-TEO
Site Admin
Příspěvky: 3134
Registrován: 20 srpen 2006 13:48
Bydliště: Havlíčkův Brod
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Zdeněk-TEO » 16 listopad 2008 17:40

Dalším kusem podlahy ja její zadní část s difusorem a průduchy pro výfuky. Pokračuju lepením mororu s rozvodovkou a rameny zadní nápravy.

Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
PATLU ZDAR a výměnným čepelkám do Olfy ZMAR!!!

Nová Galerie

Uživatelský avatar
Zdeněk-TEO
Site Admin
Příspěvky: 3134
Registrován: 20 srpen 2006 13:48
Bydliště: Havlíčkův Brod
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Zdeněk-TEO » 16 listopad 2008 22:34

Motor se zadní nápravou jsou připraveny k usazení do trupu. Při jejich lepení jsem nanarazil na žádný problém ani nějakou záludnost. Vše šlo jako po másle. Hned jsem i vyzkoušel osadit kola,aby měl představu jak to s nima bude vypadat.

Další prací na modelu bude zhotovení zadního křídla, jeho umístění na převodovku a spolu i s výfuky umístění celého kompletu k trupu.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
PATLU ZDAR a výměnným čepelkám do Olfy ZMAR!!!

Nová Galerie

Uživatelský avatar
hepyno
Příspěvky: 1153
Registrován: 24 říjen 2003 12:16
Bydliště: Trnava

Příspěvekod hepyno » 17 listopad 2008 11:32

Postupom aj tvarmi mi to pripomína Lotus 107. Pekne Ti to ide, už sa teším ako ho dostanem do rúk a budem sa ním môcť pokochať.
Dopracovali k tomu, že ak niekto ukradne 1000 korún, je to vlastne v poriadku. Aj keď klamal (a klame ďalej), krádež nepriznal, neospravedlnil sa a peniaze nevrátil, pretože teraz už (možno) nekradne.

galéria cashpick


Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 hostů