Pravidla

DŮLEŽITÉ, ČTĚTE!
Uživatelský avatar
Cashpick
Site Admin
Příspěvky: 487
Registrován: 23 září 2003 15:32
Bydliště: Brandýs nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Pravidla

Příspěvekod Cashpick » 06 leden 2012 17:20

Toto diskuzní fórum je nezávislé na autorech modelů a vydavatelích. Poplatky za doménu a hosting platí rovným dílem administrátoři tohoto fóra: Honza (Cashpick), Zdeněk (TEO), Jirka, Víťa (novakv). Níže uvedená pravidla byla schválena všemi z nich, což svědčí o tom, že na chod fóra mají velmi podobný názor.

Pravidla fóra
(vznikla na základě pravidel již zaniklého fóra PM.sk poskytnutých Yannem)

1. Registrace na fórum:.
a) Pro pouhé prohlížení fóra není nutná registrace. Neregistrovaní uživatelé mají stejná práva jako registrovaní až na to, že nemohou psát příspěvky.

b) Pro zaregistrování na fórum je nutné vyplnit elektronický formulář a v něm nakonec správně zodpovědět kontrolní otázku. Po odeslání formuláře vám přijde na e-mailovou adresu, vyplněnou při registraci, ověřovací kód. Teprve po jeho odeslání je váš účet aktivován a můžete se přihlásit na fórum.

c) Kvůli útokům automatických spambotů na toto fórum musí být první příspěvky nově registrovaných uživatelů před jejich zveřejněním potvrzeny moderátory. Nedivte se proto, že nejsou ihned viditelné.

d) Pokud nebude váš účet aktivován během 7 dnů, bude smazán.

e) Pokud uplyne více jak 12 měsíců od posledního přihlášení na účet, bude účet deaktivován. Opětovně aktivovat si ho můžete zasláním aktivačního kódu na e-mail, který jste uvedli při registraci..

f) Podezřelé účty, u nichž bude skoro 100% jistota, že to jsou účty spambotů, budou smazány ihned po registraci. Pokud by náhodou došlo k omylu a váš účet by byl smazán, napište administrátorovi, který účet obnoví, na e-mailovou adresu uvedenou ve zprávě s ověřovacím kódem, kterou jste obdrželi po registraci.

g) Rovněž tak budou smazány i soukromé účty, které budou propagovat cokoliv, co nebude mít spojitost ani s papírovými modely a ani se závody formule 1.

h) Je nepřípustné mít na fóru duplicitní účty. Pokud toto zjistíme, bude duplicitní účet smazán.

2. Obecné zásady fóra:
a) Vkládání příspěvků na fórum je umožněno pouze registrovaným a přihlášeným uživatelům. Členství na fóru je bezplatné. Při porušení pravidel fóra nebo všeobecných pravidel slušného chování může být uživatel z tohoto fóra vyloučený.

b) Každý registrovaný člen je povinný sledovat a brát na vědomí zprávy v sekci "Pravidla pro uživatele tohoto diskusního fora".

c) Přistupujte k ostatním uživatelům fóra s úctou. Osobní útoky, výhružky a obtěžování mohou vést ke smazání příspěvku nebo případně k vyloučení z fóra. Na tomto fóru si tykáme, i když se většinou osobně neznáme. Pokud Vám to nevyhovuje můžete zvolit jinou formu (případně nekonfliktní upozornění přes SZ).

d) Toto veřejné fórum nevzniklo pro veřejné urážení a nadávání si mezi jednotlivci nebo skupinami. Své vzájemné problémy a antipatie řešte jinou cestou, případně přes soukromé zprávy (SZ). Moderátoři si vyhrazují právo takové příspěvky mazat bez varování.

e) Absolutně nepřípustné jsou příspěvky obhajující násilí, fanatismus, rasizmus, nenávist ke konkrétním lidem anebo skupinám obyvatel. Také příspěvky obsahující obscénnosti nebo vulgarismy.

f) Při diskuzi jste povinni dodržovat všechny právní úpravy a zákony, které se vztahují na místo Vašeho aktuálního pobytu. Zveřejňování odkazů na webové stránky, jejichž obsah je v rozporu se zákony České republiky nebo Slovenské republiky, je zakázané. Týká se to stránek propagujících rasismus, poskytující nelegální software a podobně.

g) Pokud Váš počítač používá více lidí, nezapomínejte se před opuštěním stránek odhlásit, aby nikdo nemohl na fóru používat Vaši identitu.

h) Dodržujte soukromí uživatelů a skupin. Spamování schránek (SZ, e-mail), zveřejnění osobních údajů, nebo soukromé komunikace bez výslovného souhlasu daného uživatele může být důvodem k vyloučení z fóra.

i) Jakékoliv veřejné obviňování, pomlouvání a napadání administrátorů, moderátorů a ve specifických případech uživatelů může znamenat Vaše vyloučení z fóra. Rozhodnutí moderátorů jsou konečná. Pokud potřebujete vyřešit konflikt s jakýmkoliv moderátorem, obraťte se na něho nebo na jakéhokoliv z ostatních moderátorů výhradně pomocí neveřejných možností (SZ, icq, skype, e-mail, osobně). Pokud tímto způsobem nedospějete k dohodě, můžete se obrátit na administrátora, který Váš případ posoudí a navrhne řešení.

j) Při vážném porušení pravidel, může být nick daného uživatele zablokovaný a příspěvky porušující pravidla smazané, případně přesunuté do skryté sekce, pro případné projednání se zainterovanými stranami.

k) Mějte na paměti podmínky phpBB fóra, které jste odsouhlasili při registraci na toto fórum. Pokud si je chcete znovu přečíst stačí se odhlásit a kliknout na Registrovat.

3. Autorská práva:
a) Pokud příspěvek obsahuje copyrightem chráněný obsah, předpokládá se, že autor příspěvku vlastní k tomuto obsahu nezbytná oprávnění a licence nebo ví, že je volně šiřitelný. Dodržujte autorská práva, neopisujte články jiných autorů a nezveřejňujte fotografie chráněné autorským zákonem. Je zakázané poskytování a shánění nelegálního obsahu přes toto fórum. Skeny papírových modelů toto fórum nepodporuje v žádném směru. Jakékoliv odkazy na skeny modelů a dále příspěvky nabízející nebo poptávájící nelegální kopie budou mazány - příspěvky mohou být zachovány v případě, že budou od šíření skenů odrazovat. Opakovné porušení tohoto pravidla může a pravděpodobně bude znamenat vyloučení z fóra. Výjimky z tohoto pravidla jsou následující:

b) Tolerovat lze žádost o část modelu např. z důvodu opravy, popř o kopie návodů a návodných kreseb.

c) Prezentovat stavbu modelu z kopie lze jen při doložení originální vystřihovánky, hned při zahájení prezentace. Způsob doložení originálu je na staviteli. Pokud bude shledán moderátory nedostatečným a nebude provedena náprava ani po výzvě moderátora, bude vlákno s touto stavbou odstraněno. Účelem tohoto bodu je nepodporování staveb z nelegálně dostupných kopií a jejich veřejné prezentace na tomto DF. Tento bod se nevztahuje na modely, které uvolnili sami autoři k volnému stažení.

4. Zásady přispívání:
a) Základním jazykem tohoto fóra je čeština a slovenština používaná ve spisovné, hovorové nebo nespisovné formě. Používejte naše krásné jazyky tak, abyste se za Vaše příspěvky nemuseli stydět. V případě cizinců je možné vkládat příspěvky vytvořené automatickým překladačem s přiložením zprávy v původním jazyce.

b) Nepřípustné je zaplavovat diskuzi několikrát tím samým příspěvkem nebo příspěvkem se stejným věcným obsahem, několikanásobným odkazem na stejnou stránku anebo příspěvkem s grafickými prvky, jehož cílem je přitáhnout na něj pozornost (například psaní příspěvků pouze velkými písmeny).

c) Vkládejte své pří příspěvky do adekvátních sekcí, jsou vytvořené tak, aby každý příspěvěk měl své místo. Pro příspěvky, u nichž neumíte najít odpovídající sekci, je určena Tlachárna. Pokud moderátoři najdou vhodnější sekci mohou příspěvek bez upozornění přesunout.

d) Do názvu vlákna uvádějte pokud možno název modelu měřítko a autora.

e) Pokud je vlákno se stavbou modelu na jiném fóru je možné sem umístit pouze odkaz. Odkaz však doplňte několika náhledy na model a stručným příspěvkem. Určitě to všechny potěší a zároveň se budou moci na základě fotografií rozhodnout, zda na odkaz přejdou nebo ne.

f) Uvítáme pokud uživatel jako avatar použije svoji fotku.

5. Pravidla o pravidlech fóra:
a) Toto fórum spravují moderátoři, kteří fórum moderují podle zde uvedených pravidel. Jejich případné zásahy by vždy měly být vždy popsány a to buď přímo do příspěvku červenou barvou nebo ve zvláštním příspěvku. Moderování chápeme jako úpravu příspěvků, ne přepisování příspěvků do jakékoliv formy. Za srozumitelnost, přehlednost a smysluplnost příspěvku je odpovědný pouze autor příspěvku.

b) Pravidla jsou platná bezprostředně po zveřejnění v sekci "Pravidla pro uživatele tohoto diskusního fora" i pro již registrované uživatele. Pokud s nimi již registrovaní uživatelé nesouhlasí, mohou vyvolat jejich změnu. Pokud i přesto budou pravidla neslučitelná s jejich přesvědčením, žádáme je, aby administrátory požádali o zrušení konta.

c) Administrátoři a moderátoři si vyhrazují právo na změnu, úpravu nebo doplnění pravidel. Tato změna je pak platná bezprostředně po zveřejnění v sekci "Pravidla pro uživatele tohoto diskusního fora".

Uživatelský avatar
Jirka
Site Admin
Příspěvky: 673
Registrován: 07 říjen 2003 16:59
Bydliště: Pacov
Kontaktovat uživatele:

Re: Pravidla

Příspěvekod Jirka » 30 březen 2012 07:02

Upraven bod 1e) o deaktivaci účtů.


Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host