Distribuce modelů elektronicky

Pokecejme o modelech
Uživatelský avatar
11111
Příspěvky: 1697
Registrován: 30 září 2003 11:40
Bydliště: Vikýřovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Distribuce modelů elektronicky

Příspěvekod 11111 » 26 březen 2012 14:02

Podpořím Robertův příspěvek statistikou.
Williams FW30 je volně ke stažení a přesto se stále prodává, je stále žádaný a to přesto že se již prodalo 172,- Ks.
Zřejmě bude důležitější názor většiny modelářů, kteří nesdílí názor o degradaci tiskem. Tato degradace je pravdou pouze v případě pirátských kópií z výtisků a můj názor podporuje příspěvek nejmenovaného odborníka na skeny jménem "KRUTÁ REALITA aneb Vaše skeny v praxi" na nejmenovaném fóru. Hopi ví o čem mluvím a zná vítěze testu jménem Jordan 191 ve vektoru. Víme co vás trápí... Jako spoluator modelů se rád zbavím časové ivestice do distribuce papírových modelů a protože jsou bezesporu největší odborníci na straně ANONYMUS a Warézu, rád vám předám tuto zodpovědnost. Není to ironie, je to myšleno zcela vážně, myslím že Vám autoři učinili nabídky za jakých okolností jsou ochotni svá díla předat zodpovědným osobám.
Uvítal bych činy misto slov Kdyby jste, mohli by jste, vyplatí se vám, kdyby jste nebyli zkostnatělí... Chopte se kormidla a ukažte co opravdu ve Vás je :idea:
retuš a kompletace:
F158 1965, F1512 1964, L49 1967, L49 1969
tmelení-broušení:
L72E 1975, B190 1990, Lola T97/30 1997, BAR002 2000
hrubá stavba:
F60 2009, F312B 1970, FW30 2008, MS80 1969

Uživatelský avatar
Henrich Sobotka
Příspěvky: 1356
Registrován: 26 září 2011 21:13
Bydliště: KPS
Kontaktovat uživatele:

Re: Distribuce modelů elektronicky

Příspěvekod Henrich Sobotka » 26 březen 2012 14:51

Myslím si, že som dostal konečne slušné a rozumné odpovede, ktoré sú potvrdené aj štatisticky. Beriem. Je záujem o tlačené modely treba predávať také. Len ma mrzí, že až keď sa Hepyno rozčertil tieto odpovede prišli. ja si osobne vážim všetkých ktorí túto prácu robia, tvoria a distribuujú modely a ako zákazník som sa chcel len o tom porozprávať, slušne bez invektív. Tým, že máme na danú tému iný názor neznamená, že podporujeme modelárske podsvetie!!! Pomaly nás tu niektorí vyhlásia za nepriateľov štátu. Myslím, že všetci si modely kupujeme vo forme v akej sú vydávané a pokiaľ nie je dopyt po elektronickej forme budeme v tom pokračovať.

ďakujem odo mňa všetko
henkie
Fittipaldi F6A, Surtees TS14, Ensign N175, Prost AP03, Ferrari 156/85

Uživatelský avatar
11111
Příspěvky: 1697
Registrován: 30 září 2003 11:40
Bydliště: Vikýřovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Distribuce modelů elektronicky

Příspěvekod 11111 » 26 březen 2012 18:19

Já osobně neberu všechny H jako H, ale nemůžu si pomoci, pár dezinformací hopiho musím vyzdvihnout a musím poukázat na manipulaci s modelářským národem za účelem získání oveček pro waréz fórum kde je aktivnější než zde. A že několikrát na známém fóru zaznělo, pozvěte jej (někoho z Vás) k nám...

Takže hopi, posloupná analýza tvých příspěvků. Statisticky jich máš 31 z toho v tlachárně 27 a v tomto vláknu 24. Uctihodných 77,5% jen v tomto vláknu týkajícího se distribuce modelů. V galerii, recenzi nic.

Když chci koupit třeba film z USA a nenajdu ho nikde ke stažení, tak si ho taky koupím
Logicky vyplývá, nelze stáhnout, koupím = není zdarma ke stažení, koupím = co je pro nás autory výhodnější?

Autor samozřejmě nemusí uspokojit celosvětovou poptávku. Ale pokud to neudělá on, udělá to někdo jiný. To jsou prostě zákony trhu.
Nedáš-li něco ke stažení, počítej že ti to ukradnou (waréz). Takže hopi, nedáš-li auto tomu kdo ti o něj řekne, ukradne ti jej = zákony trhu

Nemusí platit za poštovné, není geograficky omezen, ale může koupit modely z celého světa.
Poštovné do jakéhokoliv koutu světa dle váhy balíku přijde na 98-200,- Kč cca. Tato hodnota se rovná nákladům na provoz auta na 16-35km. V případě 50,-Kč v CZ se rovná 8km. Balík je do vlastních rukou a není třeba hledat kvalitní tiskárnu. Náklady na domácí tiskárny jsou obvykle dost vysoké a kvalita mizerná. Tohle je celá pravda a každý jedná podle toho co je mu bližší, někdo nezná opravdové náklady na pirátění. Toto se samozřejmě netýká těch, kteří tisknou u svého zaměstnavatele, to je ale jiná kapitola, že?

Ochrany pdf existují, ale jsou velmi kontraproduktivní a poškozují vydavatele i spotřebitele. Pokud byste byli ochotni prodávat elektronicky pdf, které se po jednom vytisknutí samo nenávratně smaže, děláte dobře že nic neprodáváte. Nikdo by to nekoupil
Ukázková obrana a cílená lež pro komunitní dobro. Ochrana PDF by naopak byla produktivní co se autorova zisku týče. Ten kdo by vytiskl a soubor se ztratil, nemá možnost prodeje koupeného modelu těm co "chudáci nemají možnost tisku" Je pochopitelné, že práce tisku je méně časově náročná a tak tržní cena by byla nižší než od autora, který zde vložil něco více.

Chlapče, vůbec mě to nepřekvapuje. Čekal jsem že tu bude někdo slovíčkařit.
Vím že bylo určeno jinému... Obratné odvedení pozornosti, já jsem dobrý a Vy slovíčkaříte... Neslovíčkařím. Vše výše a níže uvedené jsou fakta.

Když si něco chci postavit, nemusím se spoléhat na to co se aktuálně prodává, můžu si koupit cokoliv. Nemusím doma křečkovat modely, které si možná někdy v budoucnu postavím. Než zase někdo napíše že blbě kecám, uvědomte si rozdíl mezi modelářem a sběratelem, mluvím tu o modelářích.
Lež a manipulace s modelářským národem. Čestně prohlašuji, že jsem nikdy od Tebe neobdržel e-mail s požadavkem, či objednávkou na znovuvydání modelu. Narozdíl od jiných kteří mi můžou dosvědčit že se znovuvydání FW11B, FW30, F2007, F1512, F158, BT26, BRM P83, Ensign N 175, Ensign N177 a jiných konalo!!! Třeba jen ve 2ks !!! Pokud by jsi měl opravdu zájem modelařit a ne jen hamounit el. verze, napsal by jsi!!!

Samotná technologie tisku to degraduje, mísení barev nikdy nebude dokonalé. Kvalitní skener už kvalitu nesníží, jen zvýrazní nedostatky tisku. Tisk z původního vektorového souboru je samozřejmě nejlepší, ale když se to potom zkopíruje nebo naskenuje, kvalita je pořád dostatečná.
Účelová pravda skenerů. Viz můj příspěvek na začátku této strany vlákna.

Jakým způsobem tisknete své modely? Na jaké DPI to narastrujete před tiskem? Canon C1 umí tisknout 600 DPI. Rastr tam bude vždy vidět, ale u menšího DPI může být vidět pouhým okem.
Lež, umí 1200dpi, aspoň ten na kterém tiskneme.

Správně, vydavatelé jsou zkostnatělí, ale díky alespoň za ty laserové dotisky PK Graphica. Chválím tento nápad, jen ho u rozsáhlejších modelů zabíjí cena 42 Kč za stranu. Je to ale pořád akceptovatelné, i když v copy centru mi vytisknou jednu stranu na laserovce na silný papír za 10 Kč.
Typický waréznázor. 10,- Kč stojí strana tisku, chceme model za cenu 10,- Kč Práci s tím spojenou nehodláme nikomu platit. Pokud tak neučiní, budeme krást.

Když by mi před pár lety někdo řekl o elektronické knížce, tak bych se mu vysmál. Teď čtu téměř jen elektronické knihy a ty papírové mi připadají jako přežitek (u beletrie samozřejmě).
Vyjímečně máš pravdu, ale bohužel waréz pravdu. Ano několik jich bylo a je u vás na stažení zdarma. Důvod proč knihy nekupuješ je nasnadě.

Ano, modely se začaly skenovat kvůli nedostatku, začalo se samozřejmě se starými Abc.
Stampa a další, to je bordel. Skeny bych ještě pochopil, poštovné z Česka do světa je hodně drahé

Účelová lež, důvod je mít zdarma, ne nedostupnost. Takzvaně drahé poštovné jsem už popsal výše.

Ochrana musí být přiměřená, aby neobtěžovala platící zákazníky (jako je to třeba u počítačových her a filmů) a zároveň odradila od kopírování. Takže není možné použít třeba Adobe DRM, které umožňuje aby soubor otevřel opravdu pouze ten, kdo si to koupil. Musí se použít sociální DRM, takže například jméno kupujícího v souboru a podobně. Něco co neotravuje, a zároveň to neodstraní kdokoliv
Lež, účelová ochrana, zabraňující nelegalnímu obohacování, obtěžuje pouze lidi nečestné - zloděje. Waréz je sice z angličtiny úložiště, ale mohlo by se klidně nazývat steal - kradení. K ničemu jinému poslední dobou neslouží.

Elektronické modely by určitě byly levnější
Pro koho? Určitě ne pro toho kdo jej chce opravdu stavět. Autorské by stejně zaplatil, po výtisku soubor zmizí, tisk nebude mít levnější, doprava a čas určený k tisku není zadarmo. O kom mluvíte? O plničích HDD?

Vystihl jsi to výborně, přesně takhle to je. Modely skupují sběratelé (proč ne, sběratelství je také koníček) a spekulanti. Díky tomu se modely vyprodají poměrně brzy a když si ho po pár letech chce koupit nějaký modelář, má smůlu. Já jsem poslední dobou taky spíš sběratel než modelář a u každého modelu si říkám, třeba si ho někdy v budoucnu postavím. 99% jich stavět nebudu.
A přestože mám hromadu modelů, občas dostanu chuť postavit si třeba nějaké auto od Antonického vydané před mnoha lety v Abc, ale nepostavím si nic, protože ho neseženu

Jedním dechem napsat Vystihl jsi to - sběratelé a hned "přestože mám hromadu modelů" ... Co tedy jsi? Také sběratel, proč své modely neuvolníš druhým? Proč vyčítáš někomu to co sám děláš?

Aktuálně nic nesháním, ale když jsem posledně sháněl model, trvalo mi to asi rok. Sháněl jsi? Můžu se zeptat co a kde? Nebylo to na warézu? Aha, napsal jsi autorovi? Ne, chyba... Nemusel jsi čekat celý rok !!!

1) Adobe DRM - Nevím přesně jak to funguje, ale zákazník potřebuje prohlížeč od Adobe a tuším, že je to vázané na jeden počítač. Otevře to tedy pouze u sebe na počítači. Z pohledu zákazníka maximální prasárna a pokud by to nějaký prodejce využil, asi nebude mít úspěch.
2) Sociální DRM - Uložení identifikace kupujícího do dané kopie souboru. Ať už viditelně někam na kraj, aby to nebránilo stavbě, nebo nějakým skrytým způsobem. Používá se u některých elektronických knih a je to přijatelné pro zákazníka.
3) Žádná ochrana - Nejjednodušší způsob pro zákazníka, soubor si otevře kdekoliv, vydavatelé se obávají snadného zneužití.

A zase, už potřetí, brrrrrr jen prosím žádná ochrana PDF vektoru!!! Proč? Proboha proč??? Vždyť si jej chceš přece jen vytisknout, ne? Asi ne, že?

Samozřejmě že obsahují vektory. Ale byly by vektorové i prodávané pdf? Někteří autoři by si raději utrhli ruku než aby dali veřejnosti k dispozici vektor
Tak tohle je už zoufalé, ano ANONYMUS bojují za free know-how. Nikdo by přece neměl know-how skrývat a mít na něj právo, že? Jaké know-how dáváš free TY a tobě podobní?

Spida by byl blázen, pokud by nechal natisknout všechny jeho 1:53 modely a prodával je za 50 Kč + 60-100 Kč poštovné
Pokud vím, při platbě předem je balné a poštovné 50,- Kč. Hopi lžeš a to veřejně a bez studu přidáváš 20-100% ke skutečnému poštovnému.
retuš a kompletace:
F158 1965, F1512 1964, L49 1967, L49 1969
tmelení-broušení:
L72E 1975, B190 1990, Lola T97/30 1997, BAR002 2000
hrubá stavba:
F60 2009, F312B 1970, FW30 2008, MS80 1969

Uživatelský avatar
hopi
Příspěvky: 34
Registrován: 11 únor 2011 09:41

Re: Distribuce modelů elektronicky

Příspěvekod hopi » 26 březen 2012 19:24

11111: Díky, na něco takového jsem čekal. Nebudu se k tomu moc vyjadřovat, už by to nebylo k tématu a byla by to jen osobní přestřelka. Kdyžtak přes soukromé zprávy. My dva se nikdy neshodneme a pouze bysme se navzájem mohli obviňovat z demagogie. Pokud já podle tebe lžu, ty jsi naprosto stejný lhář. Sjeď hezky až dolů na cenu poštovného u Spidy http://spidamodels.cz/index.php/pages/read/114/Obchodni_podminky

Jen krátce:
Sháněl jsem Volvo 850 Estate, v současnosti jsem spíše sběratel než modelář, nepsal jsem ti žádost o žádný model, protože jsem žádnou formuli nesháněl, v galerii a recenzi nic nemám, protože formule zatím nestavím.

A děkuji za vyjádření autorů ohledně prodeje elektronických vystřihovánek.

ozak
Příspěvky: 160
Registrován: 29 říjen 2011 16:13

Re: Distribuce modelů elektronicky

Příspěvekod ozak » 26 březen 2012 19:34

hopi teď si to napsal zcela jasně o formule prostě zájem nemáš "zatím", takže nechápu proč toto téma vedeš zrovna na tomto fóru, které je hlavně o formulích. Přesuň se někam jinam.

Uživatelský avatar
11111
Příspěvky: 1697
Registrován: 30 září 2003 11:40
Bydliště: Vikýřovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Distribuce modelů elektronicky

Příspěvekod 11111 » 26 březen 2012 19:35

Hopi. Pro pořádek. Téma je určeno distribuci papírových modelů F1 a zde platí poštovné a balné 50,- Kč. Demagogie je opět na tvé straně.
retuš a kompletace:
F158 1965, F1512 1964, L49 1967, L49 1969
tmelení-broušení:
L72E 1975, B190 1990, Lola T97/30 1997, BAR002 2000
hrubá stavba:
F60 2009, F312B 1970, FW30 2008, MS80 1969

Uživatelský avatar
novakv
Site Admin
Příspěvky: 482
Registrován: 05 prosinec 2003 15:28
Bydliště: Kobylnice

Re: Distribuce modelů elektronicky

Příspěvekod novakv » 26 březen 2012 19:37

hopi píše:
...nepsal jsem ti žádost o žádný model, protože jsem žádnou formuli nesháněl, v galerii a recenzi nic nemám, protože formule zatím nestavím.



Tak proč prudíš na foru o modelech formulí, když je nestavíš a tudíž ti to může být úplně jedno???
Dokončeno: Williams FW07, 1980, G. Lees
Obrázek

Uživatelský avatar
labyrint
Příspěvky: 254
Registrován: 13 únor 2012 17:51
Bydliště: Prievidza, SR

Re: Distribuce modelů elektronicky

Příspěvekod labyrint » 26 březen 2012 19:45

Dovolím si ešte jednu poznámku (aj k odpovediam autora R.B.):

ad 1. chcem aby autori zarábali viac - Prečo?
...pretože, ak by ste to robili len za "potľapkanie po pleci" tak to môžete dať rovno všetko na net ako "free" a celá táto diskusia je o ničom.
...pretože "štěstí je krásna věc, ale prachy si za něj nekoupíš!"
...ale hlavne - aby ste pre nás urobili ďalšie modely!


ad 2. aby sa modely nedali kradnúť - Budú sa kradnúť tak či tak. Všetko na svete sa kradne, tak prečo nie modely?
...pre kvalitu: zlepiť kvalitne vytlačený nekvalitný scan, bez originál doplnkov, alebo venovať svoj čas a energiu originálu?!?. Tu si musí každý vybrať sám, ale je to, myslím si, jasná voľba!...

ad 3. aby boli modely kedykoľvek dostupné - Kto naozaj chce, zoženie si model, ktorý potrebuje. Tomu naozaj verím. Tak, ako som zohnal Shorta z ABC 1972. Chvíľu to trvalo, ale podarilo sa. Aspoň sa ukáže, ako NAOZAJ človek niečo chce a čo je ochotný za to obetovať.

ad 4. aby sa dali zohnať aj staršie modely pre nových alebo resuscitovaných modelárov ako som napr Ja. - detto bod 3.
...spoločne k 3. a 4. ...tak tomuto skutočne nerozumiem!?! Ste za škrečkovanie a kfeftovanie, ...v štýle, kto dá viac? Alebo za pestovanie si "bratstva výnimočných (majiteľov)" ? Nemal by mať autor záujem a čo najširší "dosah" (...aj tým, že si najde DOBRÉHO vydavateľa)? ...kde sú časy, keď lepili "Vyškovského" davy deti (od 10 do ... rokov)?
(...nerozumiem ani Hepynovi - je problém ponúknuť modely "na sklade" do modelárskych obchodov, knihkupectiev, lepšieho papiernictva, ...?)


Ale celkovo ma vždy pobaví veľmi rozšírená skutočnosť, že tí, ktorí vec priamo nerobia, radi rozdávajú rady tým, ktorí vec robia. Samozrejme s presvedčením, že pomáhajú, ale súčasne aj úplne bez akejkoľvek zodpovednosti za konečný výsledok.
Ak sa vec podarí, potom hovoria: Vidíte, mali sme pravdu.
Ak sa vec nepodarí, potom povedia: Urobili ste to zle, my sme to mysleli inak.

...tu nešlo o rady, (teraz nemyslím na nezmyselnú debatu "paper" alebo "pdf") ale u mňa - zákazníka, skôr o otázku prečo nepredávať už raz nakreslené modely na objednávku (s platbou vopred, je mi jasné že nikto nebude držať celý sortiment skladom) a tak nepodporovať "bazár". To som myslel, že by mohla byť úloha tohto fóra a FT (objednávky a tlač)

...ale najlepšie ako niečo skúsiť, je TO skúsiť! ...preto by som sa rád skontaktoval s p. Špinlerom.
(neviem či sleduje toto fórum) Poštovú adresu už mám, hľadám mailovú..., Ď.


Igor T.
...sú rôzne spôsoby ako nájsť správnu cestu ;-)

Uživatelský avatar
Jirka
Site Admin
Příspěvky: 687
Registrován: 07 říjen 2003 16:59
Bydliště: Pacov
Kontaktovat uživatele:

Re: Distribuce modelů elektronicky

Příspěvekod Jirka » 26 březen 2012 20:05

novakv píše:
hopi píše:
...nepsal jsem ti žádost o žádný model, protože jsem žádnou formuli nesháněl, v galerii a recenzi nic nemám, protože formule zatím nestavím.


Tak proč prudíš na foru o modelech formulí, když je nestavíš a tudíž ti to může být úplně jedno???

To jsem se ho ptal už několikrát ale nikdy neodpověděl. Ale asi to bude tím, že ho, pokud vím, z papíráckého fóra vyhodili.
Kromě toho, jeho vlastní slova hned v prvním příspěvku na fóru:
hopi píše:Já se o F1 nezajímám.

Uživatelský avatar
Vlcacka
Příspěvky: 1012
Registrován: 25 prosinec 2006 22:52
Bydliště: Praha 10

Re: Distribuce modelů elektronicky

Příspěvekod Vlcacka » 26 březen 2012 20:45

Dejte warezákovi chvilku a on se stejně odkope sám. :twisted:
Někteří lidé nosí pyžamo se Supermanem. Superman nosí pyžamo s Chuckem Norrisem.
Vtipy s Chuckem Norrisem nejsou vůbec vtipné, protože tam, kde je Chuck Norris, přestává veškerá legrace.

Uživatelský avatar
Cashpick
Site Admin
Příspěvky: 488
Registrován: 23 září 2003 15:32
Bydliště: Brandýs nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Distribuce modelů elektronicky

Příspěvekod Cashpick » 26 březen 2012 21:04

Než se téma rozeběhne jiným směrem: vyjádřili se zde 2 vydavatelé několika autorů Rado a Jarek "11111". Ani jeden nevidí klady elektronického vydávání proti papírovému. Všechny možné argumenty pro i proti zde padly (většina z nich opakovaně). Pokud někdo zde vytvořenou poptávku vnímá jako dostatečnou a má dostatek know-how pro elektronickou distribuci je to možná zajímavá díra na trhu. Autoři mohou měnit vydavatele a jistě by nějakého našel.
Pokud nechcete přispět do tématu s ničím výrazně novým, prosím, už v něm nepokračujte!

Uživatelský avatar
papoušek
Příspěvky: 293
Registrován: 15 červen 2011 06:52
Bydliště: Orlová

Re: Distribuce modelů elektronicky

Příspěvekod papoušek » 26 březen 2012 21:13

Zdravím všechny
Pozorně , sleduji co se zde řeší a tak musím také něco přidat.
Jak jistě víte i já s Petrem Urbanem prodáváme modely PDF ,
U našich modelu to jde protože se tisknou na barevný papír a ne utrpí tiskem pokud se vytisknou správně.
Výhodou je pokud něco zkazíme dá se to znova vytisknout a je to stejné.
F1 , to je jiná originální model má jedinečnou cenu jak pro sběratele tak i modeláře.
Pokud by byly v pdf a tiskly by se kdekoliv mnoho lidí by ztratilo zájem je kupovat i lepit.
Proč?? Většina určitě ví kvůli jedinečnosti a omezenému nákladu.
Takže jsem určitě pro zavedené vydávání modelu.

Uživatelský avatar
Marek
Příspěvky: 1007
Registrován: 21 listopad 2010 17:49
Bydliště: Jihlava

Re: Distribuce modelů elektronicky

Příspěvekod Marek » 27 březen 2012 07:01

I já souhlasím. Zavedený postup má pro mne své kouzlo. Představa, že mi přijde model elektronicky a já budu muset ještě shánět někoho kdo to vytiskne. Jen si to spočítejte, kolik času a pěněz vynaložíte než se dostanete k samotnému lepení.
Některé návrhy nejsou špatné, ale myslím, že až budoucnost ukáže zda se uchytí. Vše se vyvíjí a má svůj čas.
Pokud se toho někdo ujme, mohli bychom si udělat malou anketku na odreagování, co říkáte. Třeba vložit hlasování klasické vydávání vs. elektronické. Myslím, že už teď je výsledek předem jasný, ale kdo ví.

Co se vydávání týká, myslím, že ideální kombinací je, když si všechno dokáže daný autor zařídit sám. Ale to je časově náročné a tak chápu, že distributor mu dovolí věnovat se tomu, co ho baví - autorství.

Je docela fajn, že po delší době tady vznikla diskuze, která zůstala v mezích slušnosti a víceméně zodpověděla všechny dotazy. A pak, že to nejde.
Galerie Marek (aktualizace k 5. 1. 2012)

Počet slepených modelů F1 ve sbírce - 38

Uživatelský avatar
Vlcacka
Příspěvky: 1012
Registrován: 25 prosinec 2006 22:52
Bydliště: Praha 10

Re: Distribuce modelů elektronicky

Příspěvekod Vlcacka » 27 březen 2012 09:29

Když se nad tím ještě tak zamýšlím, tak by tu mohla vyrůst skrze distribuci modelů pouze elektronicky jistá forma diskriminace - zájemce o model nemaje tiskárnu a bydlející v odlehlejší destinaci naší republiky by měl prostě smůlu. A to že taková místa už neexistují nevěřím.
Někteří lidé nosí pyžamo se Supermanem. Superman nosí pyžamo s Chuckem Norrisem.

Vtipy s Chuckem Norrisem nejsou vůbec vtipné, protože tam, kde je Chuck Norris, přestává veškerá legrace.

bernie
Příspěvky: 754
Registrován: 25 duben 2005 05:36
Bydliště: Viničné Šumice - Brno Venkov

Re: Distribuce modelů elektronicky

Příspěvekod bernie » 27 březen 2012 10:08

Já klidně udělám doma srovnávací fotku originálu vystřihovánky 5ti verze F1512 a záložní kopie a mám ještě záložní kopii z roku 2006 F1512 Monaco*.
*Copy centrum na Křence - už je zrušeno.
Tyto vystřihovánky jsou jako studnice náhradních dílů pro kokpit, motor a kola - na díly trupu NIKOLIV.

A čistě matematicky:
Kopie si pořizuji buď ve Vyškově /horší kvalita, vyšší cena, ale je to cestou z práce a placené parkoviště/, nebo jezdím do Líšně k Potrusilovi.
Tak jako tak můžu cenu vyčíslit jako 100kč na dopravu /čistě PHM/ a 12 nebo 20kč/stránka podle toho, kam jedu.
Dezénky jsou samozřejmě samostatná kapitola a náklady.
Nepočítám čas, který tím strávím.

Opravdu jste přesvědčení, že e-copy je výhodná varianta a kvalitní řešení?


Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů