Pomoc

Pokecejme o modelech
Uživatelský avatar
Ali
Příspěvky: 1703
Registrován: 24 květen 2009 12:28
Bydliště: Lysice

Pomoc

Příspěvekod Ali » 27 červen 2021 09:35

Ahoj přátelé modeláři,
jistě nikomu z vás neuniklo to, co se odehrálo 24.6.2021 v obcích na Břeclavsku a Hodonínsku. Jednou z nejvíce postižených obcí je Moravská Nová Ves. Mezi stovkami postižených řáděním tornáda je i zdejší skvělý modelář Petr "Frydek665". Dle informací od Zdendy "TEO" je Petr naštěstí v pořádku, bohužel totéž se nedá říct o jeho domečku.
Proto jsme se s Veru (Niky) rozhodli, že bychom Petrovi alespoň na dálku vyjádřili podporu.
Stav, v jakém se obec nachází, je k vidění snad všude na internetu. Pohled na Petrův dům je na přiložené fotografii:
Obrázek
Případnou podporu Petrovi můžete sdělit přímo zde do vlákna.
Doufáme, že vyjádřená podpora Petra potěší a darovaná částka přímo na jeho účet mu pomůže obnovu majetku alespoň trošičku "zjednodušit".
Proto přikládám č.ú., kam můžete zasílat finanční pomoc 105279714/0300 - je to přímo Petrův účet.
Už mám i první informace o odeslané částce a do zprávy pro příjemce bylo uvedeno "Tornádo přátelé F1"
Nezbývá, než dodat Petře drž se a myslíme na tebe!

dravec
Příspěvky: 209
Registrován: 03 březen 2014 15:50

Re: Pomoc

Příspěvekod dravec » 27 červen 2021 10:53

Kamarádovi pomůžu rád.

Uživatelský avatar
René
Příspěvky: 803
Registrován: 30 listopad 2003 23:20
Bydliště: Bratislava

Re: Pomoc

Příspěvekod René » 27 červen 2021 18:03

Ali ahoj prosím ak môžeš napíš nám číslo účtu v tvare IBAN.
S Renkou sme zverejnili prosbu aj na našich FB profiloch, chceli sme zaslať peniaze ale potrebujeme číslo v tvare IBAN. Skúšali sme to cez bankovú kalkulačku ale nie som si istý či je to správne.
Ak bude treba prísť fyzicky Peťovi pomôcť sadáme do auta a ideme.
Všetkých Vás pozdravujeme a sme s vami ...

Uživatelský avatar
Zdeněk-TEO
Site Admin
Příspěvky: 3134
Registrován: 20 srpen 2006 13:48
Bydliště: Havlíčkův Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc

Příspěvekod Zdeněk-TEO » 27 červen 2021 18:08

Napsal jsem Petrovi, jestli mi IBAN poskytne.
PATLU ZDAR a výměnným čepelkám do Olfy ZMAR!!!
Nová Galerie

Uživatelský avatar
funwest
Příspěvky: 305
Registrován: 30 květen 2010 08:48
Bydliště: Horná Kráľová

Re: Pomoc

Příspěvekod funwest » 27 červen 2021 18:21

Taktiež poprosim o Iban kod.
Zdeněk-TEO píše:Napsal jsem Petrovi, jestli mi IBAN poskytne.
funwest

Uživatelský avatar
Ali
Příspěvky: 1703
Registrován: 24 květen 2009 12:28
Bydliště: Lysice

Re: Pomoc

Příspěvekod Ali » 27 červen 2021 18:50

Jsem tu až nyní, TEO díky za pomoc s komunikací s Petrem.

Dneska Niky mluvila s Petrem (ještě dříve než se tu objevila prosba o IBAN, takže tuhle informaci prozatím nemáme).
Petr všem moc děkuje a velice si váží podpory, která vzešla z komunity papírových modelářů. Bohužel je nyní dlouhodobě odstřižen od dodávky elektrické energie (kdoví kdy bude obec na elektřinu zpět napojena-dle jeho informací v obci nezůstal téměř žádný sloup elektrického napětí...)- tudíž se semka nemůže podívat.
Pracuje na odstraňování škod- informace jsou takové, že krov naštěstí vydržel a stropy také, takže se čeká na zalaťování střechy a pokládku nové krytiny, před deštěm je dům už ochráněn plachtou. Dále jsou zničená okna dveře a tím pádem i neuvěřitelný bordel v interiéru. Petr přišel taktéž o auta, no a zřejmě asi o všechno kolem domu co nebylo schované...
Nyní není v mých silách jet osobně do Moravské Nové Vsi, ale pokud by jste měli zájem pomoct přímo na místě mohu přes sz poskytnout telefonní číslo na Petra pro osobní domluvu.

Uživatelský avatar
Zdeněk-TEO
Site Admin
Příspěvky: 3134
Registrován: 20 srpen 2006 13:48
Bydliště: Havlíčkův Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc

Příspěvekod Zdeněk-TEO » 27 červen 2021 19:02

IBAN je tady......
CZ81 0300 0000 0001 0527 9714
PATLU ZDAR a výměnným čepelkám do Olfy ZMAR!!!

Nová Galerie

Nafe_CZ
Příspěvky: 545
Registrován: 27 únor 2014 15:00

Re: Pomoc

Příspěvekod Nafe_CZ » 27 červen 2021 20:49

Ahoj kluci, díky za zorganizování pomoci.
Posílám trochu finanční pomoci a prosím o telefon Petra do SZ, zkusím se ho zeptat jeslti by se mu pomocná ruka hodila. Mohl bych zorganizovat v práci partu třeba na víkend. Ale nejdřív se Pertem domluvím, abychom tam nebyli spíš na obtíž.
Díky moc.
Štefan

Uživatelský avatar
Ali
Příspěvky: 1703
Registrován: 24 květen 2009 12:28
Bydliště: Lysice

Re: Pomoc

Příspěvekod Ali » 28 červen 2021 05:49

Nafe_CZ píše:Ahoj kluci, díky za zorganizování pomoci.
Posílám trochu finanční pomoci a prosím o telefon Petra do SZ, zkusím se ho zeptat jeslti by se mu pomocná ruka hodila. Mohl bych zorganizovat v práci partu třeba na víkend. Ale nejdřív se Pertem domluvím, abychom tam nebyli spíš na obtíž.
Díky moc.
Štefan

poslána sz

Uživatelský avatar
Umberto
Příspěvky: 1077
Registrován: 30 duben 2012 12:43
Bydliště: Silůvky (Brno-venkov)

Re: Pomoc

Příspěvekod Umberto » 28 červen 2021 09:03

Ali díky za Peťův účet a za organizaci. Kdyby Petr cokoliv potřeboval od elektriky a nízkého napětí tak ať se ozve.

Uživatelský avatar
Cashpick
Site Admin
Příspěvky: 488
Registrován: 23 září 2003 15:32
Bydliště: Brandýs nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc

Příspěvekod Cashpick » 28 červen 2021 09:18

Už sem téměř nechodím, protože před lepením zvítězili jiné priority. Přesto jsem to tu kdysi rozjel a moc mě těší, že je tu parta co drží při sobě. Rád jsem přispěl!

Uživatelský avatar
hepyno
Příspěvky: 1153
Registrován: 24 říjen 2003 12:16
Bydliště: Trnava

Re: Pomoc

Příspěvekod hepyno » 28 červen 2021 09:36

Mne vŕta hlavou jedna v tejto chvíli možno nemiestna otázka - ako to prežili frýďove modely?

Uživatelský avatar
Ali
Příspěvky: 1703
Registrován: 24 květen 2009 12:28
Bydliště: Lysice

Re: Pomoc

Příspěvekod Ali » 29 červen 2021 08:20

Mám tu nějaké info:
Informace o neporušenosti krovu se potvrdila, což je skvělá zpráva.
Většina vnitřního vybavení se Petrovi podařilo zachránit a vypadá, že i většina modelů také přežila.

Petr všem moc děkuje za podporu a pozdravuje Vás.

Uživatelský avatar
frydek665
Příspěvky: 4740
Registrován: 06 červenec 2009 13:59
Bydliště: Moravská Nová Ves

Re: Pomoc

Příspěvekod frydek665 » 01 červenec 2021 20:15

Ahoj kluci, holky, dámy a pánové. Konečně se mi podařilo dostat se sem na fórum. V první řadě bych chtěl všem moc moc poděkovat za podporu. Všichni jistě sledujete zprávy a víte k čemu došlo přesně před týdnem. Nikdy by mě nenapadlo, že se něco takového může u nás přihodit. Během asi tří minut bylo zničeno vše, co se desítky let budovalo. Všude kolem to vypadá jako po bombardovánî. Mě se z toho naštéstí podařilo vyváznout jen s drobnými šrámy. Můj dům však utrpěl vážné škody. Momentálně už je ale odklízena všechna suť a pracuje se na opravě střechy. Je úžasné kolik dobrovolníků z celé ČR, Slovenska a taky jiných zemí nám tu pomáhá odstranit následky živelné katastrofy. Moc si toho všichni vážíme.
Ještě jednou vám všem moc děkuji a později přidám nějaké fotky.
Mějte se hezky

Uživatelský avatar
frydek665
Příspěvky: 4740
Registrován: 06 červenec 2009 13:59
Bydliště: Moravská Nová Ves

Re: Pomoc

Příspěvekod frydek665 » 08 červenec 2021 19:55

Hezký večer přeju, dnes je to přesně dva týdny po tornádu. Naše chalupy jsou stále bez elektřiny, ale dnes jsem se poprvé dostal ke své sestře do vedlejší vesnice a nahlédl na internet. Doposud jsem bral celou tu situaci u nás s jakýmsi nadhledem, ale dnes mi poprvé vyhrkly slzy, když jsem viděl kolik z vás mi přispělo na obnovu chalupy. Nevím, jak na to reagovat, nikdy jsem nic podobného nezažil. Určitě chci všem moc a moc poděkovat, tohle je fakt síla!!!


Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti