Nožnice

Zlepšováky, vychytávky
Uživatelský avatar
Robert Blaschke
Příspěvky: 2327
Registrován: 28 červenec 2008 20:25
Bydliště: teraz Košice
Kontaktovat uživatele:

Nožnice

Příspěvekod Robert Blaschke » 05 listopad 2011 09:21

Ahojte. Viem, že tuná prevláda vyrezávanie, ale ja často používam aj malé nožnice a to často aj brutálnym spôsobom na podlepené dielce.

Chcem sa preto spýtať, či máte niekto skúsenosti, že by ste vedeli odporučiť kvalitné nožničky - pevné, dobre strihajúce, veľa vydržiace (z dobrej ocele).

Existujú nejaké nožnicové firmy, ktoré sú zárukou kvality?

Dik vopred

Uživatelský avatar
Zdeněk-TEO
Site Admin
Příspěvky: 3133
Registrován: 20 srpen 2006 13:48
Bydliště: Havlíčkův Brod
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Zdeněk-TEO » 05 listopad 2011 09:24

Já jsem si byl jedny nůžky koupit ve zdravotnické prodejně. Tam by kvalita měla být zaručena.....stříhají velice dobře, ale nejsou to ty nejmenší.
PATLU ZDAR a výměnným čepelkám do Olfy ZMAR!!!
Nová Galerie

Uživatelský avatar
Vlcacka
Příspěvky: 1012
Registrován: 25 prosinec 2006 22:52
Bydliště: Praha 10

Příspěvekod Vlcacka » 05 listopad 2011 10:31

Kupuju si nůžky na nehty, sólo, v drogerii, stojí kolem osmdesáti, devadesáti korun a "nerozjíždějí" se.
Někteří lidé nosí pyžamo se Supermanem. Superman nosí pyžamo s Chuckem Norrisem.
Vtipy s Chuckem Norrisem nejsou vůbec vtipné, protože tam, kde je Chuck Norris, přestává veškerá legrace.

Uživatelský avatar
René
Příspěvky: 803
Registrován: 30 listopad 2003 23:20
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod René » 05 listopad 2011 10:48

Ja požívam nožnice Maped ale stredný nit majú kovový, mám aj s plastovým ale to už nie je ono. Za tých zhruba 10 rokov čo s nimi strihám som si na ne celkom zvykol a vyhovyje mi aj ich dĺžka - asi 8 cm a hlavne prestrihnú aj viac krát podlepené diely. Pri väčších hrúbkach už nastupuje skalpel.

Uživatelský avatar
Robert Blaschke
Příspěvky: 2327
Registrován: 28 červenec 2008 20:25
Bydliště: teraz Košice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Robert Blaschke » 05 listopad 2011 12:41

Podľa reakcií súdim, že niektorí si kupujete nožničky relatívne často.

Ako často?

Uživatelský avatar
Zdeněk-TEO
Site Admin
Příspěvky: 3133
Registrován: 20 srpen 2006 13:48
Bydliště: Havlíčkův Brod
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Zdeněk-TEO » 05 listopad 2011 12:46

Jak často? To je závislé na jejich opotřebení. Jelikož je používám stále míň a míň, tak to může být jednou za tři roky? Asi tak nějak....malé na nehty jsou u mě v častějším pořadí, protože mi ty novodobé nesedí tak dobře jako ty co jsem měl od maminky z dětství...těm po létech odešel ten středový šroubo-nýto kloub, na ty jsem nedal dopustit.
PATLU ZDAR a výměnným čepelkám do Olfy ZMAR!!!

Nová Galerie

Uživatelský avatar
Robert Blaschke
Příspěvky: 2327
Registrován: 28 červenec 2008 20:25
Bydliště: teraz Košice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Robert Blaschke » 05 listopad 2011 13:09

To vieš, robím v priemysle, takže viem, že firmy dnes programovo vyrábajú šmejd, aby mali čo vyrábať aj v budúcnosti. A náhradné diely sú tiež celkom dobrá komodita. Takže cieľom strojnej výroby je, aby sa výrobok pokazil na druhý deň po tom, čo uplynie záruka. :?

Uživatelský avatar
frydek665
Příspěvky: 4738
Registrován: 06 červenec 2009 13:59
Bydliště: Moravská Nová Ves

Příspěvekod frydek665 » 05 listopad 2011 13:13

Robert, těžko něco radit tak zkušenému modeláři, jako jsi ty. Já malé nůžky nepoužívám skoro vůbec. Drtivou většinu dílů vystříhávám klasickýma nůžkama a jen tam, kde se nedostanu nůžkama, použiju skalpel. Skalpelem vlastně ještě vyřezávám zoubkované chlopně, ale malé nůžky na nehty používám jen velmi, velmi zřídka. Takže jedny by mi vystačily asi na 150 let :lol: .

Uživatelský avatar
Zdeněk-TEO
Site Admin
Příspěvky: 3133
Registrován: 20 srpen 2006 13:48
Bydliště: Havlíčkův Brod
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Zdeněk-TEO » 05 listopad 2011 13:15

No a ještě k tomu podotknu, že když už mi nějaké ty malé nůžky sednou pěkně do ruky a na prsty, tak se zase dost rychle otupí. A nabrousit si je, dá docela kumšt a ani to kolikrát už nemá cenu. Proto předpokládám, že ty ze zdravotnické prodejny budou kvalitativně jinde, než ty z drogerie. A v papírnictví to taky není to pravé ořechové.
PATLU ZDAR a výměnným čepelkám do Olfy ZMAR!!!

Nová Galerie

Uživatelský avatar
Aleš
Příspěvky: 381
Registrován: 12 červenec 2011 19:11
Bydliště: Nivnice

Příspěvekod Aleš » 05 listopad 2011 13:38

souhlasím s TEem, měl jsem možnost držet v ruce zdravotnické nůžky (my je používáme v laborkách při preparování), jsou fakt super - dobře se drží, jsou docela dobustní a krásně stříhají :wink:

Uživatelský avatar
Gerry
Příspěvky: 592
Registrován: 09 leden 2008 20:03
Bydliště: Česká Kubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Gerry » 05 listopad 2011 13:59

Já používám léta letoucí dvoje nůžky z manikůry, jedny rovné, druhé s obloučkem, nevím, co to je za výrobek, ale pamatují toho už taky hoooodně (kdo ví, jestli ještě nepamatují starý režim. To že stále drží rovinu a "nečvachtají" by tomu odpovídalo :-D ).

Uživatelský avatar
Zdeněk-TEO
Site Admin
Příspěvky: 3133
Registrován: 20 srpen 2006 13:48
Bydliště: Havlíčkův Brod
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Zdeněk-TEO » 05 listopad 2011 14:04

Názorná ukázka toho co se mi válí na stole. Pod skalpelem jsou již zmiňované nůžky ze zdravotnické prodejny a dvoje malé nůžky z drogerie.

Obrázek
PATLU ZDAR a výměnným čepelkám do Olfy ZMAR!!!

Nová Galerie

Uživatelský avatar
Ali
Příspěvky: 1703
Registrován: 24 květen 2009 12:28
Bydliště: Lysice

Příspěvekod Ali » 05 listopad 2011 14:46

Manikůrové nůžky používám opravdu jen sporadicky ( za celou dobu co jsem se vrátil k modelaření jsem je měl v rukou max. pětkrát)
Jinak používám obyčejné nůžky z papírnictví za cca 80kč- vydrží mi v průměru asi 2 roky. Moje současné nůžky jsou zachyceny před stavbou 126 CK:
Obrázek
Nemáte někdo zkušenosti s nůžkami zn.Olfa? Cena je sice vyšší, ale pokud by byla zaručena dlouhá životnost a kvalita- stálo by to za popřemýšlení. Ještě nevím, jak je to se zoubky na těchto nůžkách.

Uživatelský avatar
milan paulus
Příspěvky: 1266
Registrován: 15 červen 2010 10:18
Bydliště: Karviná
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod milan paulus » 05 listopad 2011 16:37

Nůžky, které používám, jsou velikostně přiměřené potřebám měřítka...
Obrázek

...a vůbec takhle vypadá část mého modelářského vercajku....
Obrázek

Uživatelský avatar
Stinger78
Příspěvky: 537
Registrován: 24 listopad 2010 21:54
Bydliště: Bruntál

Příspěvekod Stinger78 » 05 listopad 2011 17:58

Nůžky, které používám, jsou velikostně přiměřené potřebám měřítka...


Takže používáš i zahradnické nůžky na keře 8) :twisted:

Jinak používám jedny rovné nůžky, které se dají pořídit v galanterii za 40 Kč a jedny zaoblené z manikůry. A nedám na ně dopustit.
Vždyť ty modely se samy neudělají...


Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti

cron