Agama 36M problém

Zlepšováky, vychytávky
bernie
Příspěvky: 754
Registrován: 25 duben 2005 05:36
Bydliště: Viničné Šumice - Brno Venkov

Re: Agama 36M problém

Příspěvekod bernie » 01 říjen 2014 10:21

samotr9 píše:Jestli se Ti potí prsty Ivane, nechtěj vidět jak trpím já. Mě se poslední rok potí ruce takovým způsobem, že vzít do prstů papír, je mokrý. Otírám si ruce cca každých 5 minut a každých 10 minut běhám do koupelny ruce opláchnout a vysušit. Stavím třeba jedno kolo skoro týden, protože se nemůžu dotknout papíru, okamžitě je mokrý a zkroucený. :cry:


Seš zralej na objednávku s tímto obsahem:

Sezení u psychologa - 2ks

Hledej pomoc primárně u lékaře, skutečně spíše duševního rázu, protože nadměrné pocení rukou bývá většinou produktem "z hlavy" - symptomů je privela.

Ivan.Šimeček
Příspěvky: 1022
Registrován: 23 srpen 2008 19:35
Bydliště: Buzulucká 322 , 41603 Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Agama 36M problém

Příspěvekod Ivan.Šimeček » 01 říjen 2014 11:37

no tak mě se nepotěj prsty nějak moc,ale prostě se mi stalo a stává,že po retuši vodovkama nebo i temperama(a to opravdu dělám jen to nejnutnější -hrany apod.) a po nějaké době zaschnutí zůstane na prstech a otiskne se v tom nejnevhodnějším místě.Teď se mi to stalo při stavbě Brabhamu BT 34,kde ten odstín chce opravdu namíchat,že při dalším lepení jsem měl najednou otisk prstu na boku a zrovna na bílém poli ze startovním číslem.I když ruce otírám a nehmátnu na to hned,přece jenom by mě zajímalo jak tomu zabránit,když při pokráčování na ten model sáhnout musím.Anebo používám blbé barvy?Napadá mě vždy po retuši to poprášit bezbarvým lakem a nechat zaschnout a pak pokračovat.Jinak pak už nevím a věřím,že nejsem jedinej komu se to stává. ;)
Všichni,kdo jsme podlehli lepení papíráků,jsme GOGO

Turco
Příspěvky: 795
Registrován: 06 červenec 2009 13:54
Bydliště: Humenné

Re: Agama 36M problém

Příspěvekod Turco » 01 říjen 2014 13:58

plastikoví modelári používajú chirurgické rukavice, ja osobne niekedy iba odstrihnem z rukavice tie prsty s ktorými robím hlavne ak je ten model biely ;)

Uživatelský avatar
samotr9
Příspěvky: 106
Registrován: 09 září 2011 11:44

Re: Agama 36M problém

Příspěvekod samotr9 » 03 říjen 2014 20:37

Tak psychologa na mě? No to potěž pán bůh. Nebudu rozpitvávat svůj život, ale dostáváme někam, kam jsem nechtěl. Rukavice testuji, je to fajn, jen je problém, že jsem tak pomalý, že je musím používat častěji, protože nemůžu stavět cca 3 hodiny denně a to je můj problém, rychlost stavění nikdy nebyla moje silná stránka. Lépe řečeno, dokážu to postavit rychle, ale s tragickým výsledkem, to to radši budu stavět 3 měsíce. Pro bernieho je SZ

makr
Příspěvky: 249
Registrován: 06 leden 2011 23:59
Bydliště: Charvátce
Kontaktovat uživatele:

Re: Agama 36M problém

Příspěvekod makr » 15 březen 2015 23:39

Já používam akrylovky Revell-
Po naředění mi zatím žádné mapy neudělaly, ani když jsem naředil i na dost řídko.
Ale těžko říct, jestli ti bude vyhovovat odstín.
Martin


Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů