2012 GP USA

Tak jsem teď koukal a to zase bylo ...
anonym01

Re: 2012 GP USA

Příspěvekod anonym01 » 21 listopad 2012 18:51

Se uvidí kdo vyhraje. Red Bull vsadí na jistotu. Pořád jsou ve výhodě. Alonso musí riskovat.
Jinak Ferrari bojuje proti dvěma stájím. Pár bodů na ní v poháru konstruktérů ztrácí McLaren.
Kimi Räikkönen zas hájí třetí místo před Hamiltonem. Nasledují souboje Webber x Button a Massa x Grosjean x Rosberg. A mohl bych pokračovat.
Každý bude chtít urvat posední body.

Uživatelský avatar
Lucas80
Příspěvky: 471
Registrován: 29 květen 2012 11:16

Re: 2012 GP USA

Příspěvekod Lucas80 » 21 listopad 2012 21:50

Henrich Sobotka píše:...Toto je o ničom sezóna? Tak sa pozrime kedy posledne bolo v sezóne 9 víťazov? Minulá sezóna bola o ničom, ale úplne!


Záleží, jak na to nahlížíš. Mě se minulá sezóna líbila také, i když to bylo dominantní a rozhodnuté 4 závody před koncem. Jednotlivé závody měly šťávu jako letos, jen chyběla ta rozmanitost na stupních vítězů, co asi máš na mysli. Ale třeba vozy ze sezóny 2011 byly pro mě v této novodobé dekádě po velkých změnách v roce 2009 asi nejhezčí a už asi i zůstanou, letos se mi stále nějak nelíbí oproti loňsku.

Uživatelský avatar
Henrich Sobotka
Příspěvky: 1356
Registrován: 26 září 2011 21:13
Bydliště: KPS
Kontaktovat uživatele:

Re: 2012 GP USA

Příspěvekod Henrich Sobotka » 21 listopad 2012 23:37

Lucas80 píše:
Henrich Sobotka píše:...Toto je o ničom sezóna? Tak sa pozrime kedy posledne bolo v sezóne 9 víťazov? Minulá sezóna bola o ničom, ale úplne!


Záleží, jak na to nahlížíš. Mě se minulá sezóna líbila také, i když to bylo dominantní a rozhodnuté 4 závody před koncem. Jednotlivé závody měly šťávu jako letos, jen chyběla ta rozmanitost na stupních vítězů, co asi máš na mysli. Ale třeba vozy ze sezóny 2011 byly pro mě v této novodobé dekádě po velkých změnách v roce 2009 asi nejhezčí a už asi i zůstanou, letos se mi stále nějak nelíbí oproti loňsku.


Pozerám na to tak že keď je stále jeden víťaz tak ma to proste nebaví. Nie je tam rozmanitosť napätie. Keď nebola telemetria a správu dostávali raz za kolo na tabuli, tak museli jazdiť na hrane. Preto sa autá viac kazili robilo sa viac chýb, odchádzali motory, prevodovky atď. Bolo napätie od začiatku až do konca, pretože nikto nevedel komu čo odíde alebo kto čo spraví. Jazdilo sa hlavne na víťazstvo v aktuálnej VC, Nikto si nedovolil predpovedať alebo pomyslieť na titul MS. Dnes po prvých pretekoch už hádžu prognózy odborníci. Preto sa mi táto sezóna páči lebo je rozmanitá a rozhoduje sa v poslednom preteku, ale podľa mňa je to len naoko. 13 bodov je pri forme red bullu " too much". Čo sa týka monopostov F1 tak k tomu sa radšej nevyjadrujem. Už som to v tomto vlákne písal. Radiaca páka a voľnosť v tvorbe monopostov. tie ich pridrbané obmedzenia slúžia len k tomu aby vznikali táké formule ako napr. v tejto sezóne "ptakopysky". Každý motorostický šport má radiacu páku len F1 nie. Prečo? Je to vôbec už auto riadené jazdcom, alebo čo to vlastne je? Auto riadené počítačom? Lietadlo na kolesách? alebo playstation LIVE? Viem, že to tu nevyriešime, ale mali by sa nad tým zamyslieť kompetentní na čele Berniem Ecclestonom, ale to je asi zbytočné jeho zaujíma len zisk. Ostatné ide mimo, preto sa jazdia také nudné preteky ako Singapore a Korea. Tak som sa tu "vyřádil" a idem spať.
henkie
Fittipaldi F6A, Surtees TS14, Ensign N175, Prost AP03, Ferrari 156/85

Uživatelský avatar
Umberto
Příspěvky: 1077
Registrován: 30 duben 2012 12:43
Bydliště: Silůvky (Brno-venkov)

Re: 2012 GP USA

Příspěvekod Umberto » 22 listopad 2012 08:20

Henrich Sobotka píše:
Lucas80 píše:
Henrich Sobotka píše:...Toto je o ničom sezóna? Tak sa pozrime kedy posledne bolo v sezóne 9 víťazov? Minulá sezóna bola o ničom, ale úplne!


Záleží, jak na to nahlížíš. Mě se minulá sezóna líbila také, i když to bylo dominantní a rozhodnuté 4 závody před koncem. Jednotlivé závody měly šťávu jako letos, jen chyběla ta rozmanitost na stupních vítězů, co asi máš na mysli. Ale třeba vozy ze sezóny 2011 byly pro mě v této novodobé dekádě po velkých změnách v roce 2009 asi nejhezčí a už asi i zůstanou, letos se mi stále nějak nelíbí oproti loňsku.


Pozerám na to tak že keď je stále jeden víťaz tak ma to proste nebaví. Nie je tam rozmanitosť napätie. Keď nebola telemetria a správu dostávali raz za kolo na tabuli, tak museli jazdiť na hrane. Preto sa autá viac kazili robilo sa viac chýb, odchádzali motory, prevodovky atď. Bolo napätie od začiatku až do konca, pretože nikto nevedel komu čo odíde alebo kto čo spraví. Jazdilo sa hlavne na víťazstvo v aktuálnej VC, Nikto si nedovolil predpovedať alebo pomyslieť na titul MS. Dnes po prvých pretekoch už hádžu prognózy odborníci. Preto sa mi táto sezóna páči lebo je rozmanitá a rozhoduje sa v poslednom preteku, ale podľa mňa je to len naoko. 13 bodov je pri forme red bullu " too much". Čo sa týka monopostov F1 tak k tomu sa radšej nevyjadrujem. Už som to v tomto vlákne písal. Radiaca páka a voľnosť v tvorbe monopostov. tie ich pridrbané obmedzenia slúžia len k tomu aby vznikali táké formule ako napr. v tejto sezóne "ptakopysky". Každý motorostický šport má radiacu páku len F1 nie. Prečo? Je to vôbec už auto riadené jazdcom, alebo čo to vlastne je? Auto riadené počítačom? Lietadlo na kolesách? alebo playstation LIVE? Viem, že to tu nevyriešime, ale mali by sa nad tým zamyslieť kompetentní na čele Berniem Ecclestonom, ale to je asi zbytočné jeho zaujíma len zisk. Ostatné ide mimo, preto sa jazdia také nudné preteky ako Singapore a Korea. Tak som sa tu "vyřádil" a idem spať.



při takové rychlosti a výkonu auta v této době by řadící páka nešla použít. A věř mi že to pořád řídí člověk a ne počítače. Měl jsem možnost si zkusit objet okruh na FORMULI 3000 a byl jsem rád že jsem to vůbec objel a udržel se na asfaltu. Bohužel asi nikdo tady z nás neřídil F1 a tak to těžko můžeme posoudit, ale věř mi že to je sakra těžký.

marec
Příspěvky: 2388
Registrován: 12 říjen 2006 06:47

Re: 2012 GP USA

Příspěvekod marec » 22 listopad 2012 09:16

Umberto - rychlosti a sila motora je podobna ako pred 20 rokmi, takze riadiaca paka no problem.
V principe sa snazia aby F1 bola No1 na svete, preto je prespikovana technologiou ale riadaca paka - ta by vela vyriesila a bola by vacsia zabava.
Bezpecnost je dnes inde ako pred 20 rokmi, takze ten moment ze ten pred Tebou zle preradi nie je az taky nebezpecny.
To ci ma paka byt alebo nie, verte ze Bernie uz riesil tisickrat, tam sa riesia ine detaily, nielen to.
JoseFxx - staci podobna havaria ako v SPA a Alonso je mimo hry.
Staci aby sa nieco podobne stalo Vettelovi takisto je to cele inde.
Moze sa stat cokolvek aj ked statisticky pravdepodobne obaja dojdu do ciela a Vettel pred Alonsom, ktovie ...
Dufam ze nebude nieco ako ked Massa 2008 presiel cielom ako majster sveta a v poslednej zakrute (!!!) Timo Glock pustil pred seba Hamiltona a majster bol Hamilton.
Toto povazujem za manipulovany podvod aj ked sa o tom nepise, tlacitko drzal v rukach Bernie.
Preco myslite ze sa rozhoduje do poslednych pretekov ?
Tlacitko drzi Bernie, verte mi.

anonym01

Re: 2012 GP USA

Příspěvekod anonym01 » 22 listopad 2012 09:39

No Brazilie rok 2008. Glock měl problémy s pneumatikami. Byl jediny co nepřezul na suché. Pokud by měl Hamiltna pustit mohli ho povolat do boxů. Bojovali a riskovali.
Takže podvod v tom nevidim.
Co vám vadí na Hamiltnovi je to jezdec jako ostatní.

marec
Příspěvky: 2388
Registrován: 12 říjen 2006 06:47

Re: 2012 GP USA

Příspěvekod marec » 22 listopad 2012 11:16

Jozefe ja to vidim takto.
Su financne dohody medzi teammi a Berniem.
Vie sa, co to znamena ked sa rozhodnuje az v poslednych pretekoch, ze sa takto viac zarobi.
Podla mna existuju tajne dohody, ako sa budu robit auta, motory, taktika a cele to smeruje k tomu aby sa vo najviac trhlo financii.
A dohody boli, OK do ferrari ide Michael, dohodneme sa ze konecne to pre nich vyhra.
Pozrite si zakulisne boje proti Alonsovi v 2006, za kazdu cenu mal Michael mat 8 titul.
Potom prisla doba Renaultu, Mclaren mal vyhrat uz 2007 ale Hamilton to uplne pokaslal, McLaren 2008 - Hamilton uz konecne musi vyhrat, musi, lebo tak to bolo dohodnute.
Timo Glock ho musi pustit a hotovo ....
Adrian pojde do Red Bull, urobi zasa vitazne auto, proti tomu sa neda nic robit, akurat sa dobre dohodnut a rozhodovat az teraz v nedelu.
Peniaze sa potom rozdelia takto a takto ....
Takto to vidim ja.

anonym01

Re: 2012 GP USA

Příspěvekod anonym01 » 22 listopad 2012 12:19

Vidíš to jako moc velké scifi. Dohody jsou max v rámci teamu kdo bude preferovanejší.
Penize se točí v každém sportu. A nikdy jsem neslyšel, aby se dohadoval vysledek.
I v DTM se bojovalo a to tam byli jen dvě automobilky.

Uživatelský avatar
René
Příspěvky: 803
Registrován: 30 listopad 2003 23:20
Bydliště: Bratislava

Re: 2012 GP USA

Příspěvekod René » 22 listopad 2012 12:36

JoseFxx píše:Glock měl problémy s pneumatikami. Byl jediny co nepřezul na suché.

Glock s Trullim (obe Toyoty) práve mali suché a neprezuli - risk im nevyšiel a robili časy skoro 20 sekúnd na kolo horšie od ostatných čo zo suchých gúm prezuli na mokré.
Tu sú časy všetkých jazdcov v tom závode aj vyznačené keď v závere prezuli:
http://www.fia.com/brazilgp/documents/B ... alysis.pdf
Ja som to v tej chvíli videl tak že práve tým prezutím Hamiltona v závere McLaren zbabre boj o jeho titul - a nakoniec to pre nich vyšlo dobre ale o krk. Inak stačilo aby zapršalo trochu menej a Massa je v pohode majstrom sveta. Ja za tým nevidím žiadnu manipuláciu aj keď sa to tak môže javiť.

marec
Příspěvky: 2388
Registrován: 12 říjen 2006 06:47

Re: 2012 GP USA

Příspěvekod marec » 22 listopad 2012 12:46

Pozrite su veci ktore sa nedaju ovplyvnit - dazd, porucha motora, nastavenie auta a havarie.
Ale su veci ktore sa ovplyvnit daju a ked je ta moznost, urcite sa vyuzije.
Pochybujem ze Bernie tym druhym spomenutym veciam nechava volny priebeh - toci sa tam prilis vela penazi.
Ked mal Schumacher 4 tituly, od tej nudy zmenili predpisy, bolo to prilis okate.
Vzdy ked zacina mat nejaky team navrch, menia sa pravidla aby sa opat viac zarabalo.
Vid zaciatok tohto roku na RedBull, zmenou pravidiel ich zrazili nadol.
Manipuluje sa neustale a to co sa udeje v nedelu nie je ani zdaleka priamy boj Alonso/Vettel ...
M.

Uživatelský avatar
Lucas80
Příspěvky: 471
Registrován: 29 květen 2012 11:16

Re: 2012 GP USA

Příspěvekod Lucas80 » 22 listopad 2012 12:47

Kdysi jsem někde četl analýzu posledních kol Brazílie 08 (myslím že to bylo v F1Racingu), kde se chválil počin Toyoty, protože ty suché pneumatiky byly výhodnější až do předposledního kola a oni tím i získali pár pozic oproti soupeřům v cíli, kteří byly do onoho deště před nimi a kteří neriskovali a raději přezuli dříve. To že to pomohlo Hamiltonovi byl osud a jeho štěstí, nikoliv manipulace. Leda že by měl Bernie vliv i na počasí a do posledního kola to zavlažil o něco více, aby Glockova Toyota zpomalila :mrgreen:
Něco podobného se stalo v témže roce i v Belgii na konci závodu, kde Nick Heidfeld jako jediný správně přezul na přechodný pneu a předjížděl jednoho soupeře za druhým, myslíte že to byla manipulace? Blbost, prostě štěstí na dobře zvolenou strategii, kdy se to někdy buď vyplatí nebo ne. Většinou to dělají týmy ze středu nebo z konce pole, nemají co ztratit, můžou jen získat něco mimořádného. Ale o ovlivňování výsledků nejde.

anonym01

Re: 2012 GP USA

Příspěvekod anonym01 » 22 listopad 2012 13:05

Brazilii může vše dopadnout jakoliv. Marec vidi jen souboj o první místo, ale co ti ostatni. McLaren bude taky bojovat však má na dosah 2. misto v poharu konstrukterů a Hamilton na dosah 3. mezi jezdci. Ano všichni vidi jen mistra ale zbytek pole taky bojuje.

marec
Příspěvky: 2388
Registrován: 12 říjen 2006 06:47

Re: 2012 GP USA

Příspěvekod marec » 22 listopad 2012 15:46

Zabudol som dodat este jedno.
Napriek vsetkemu ma F1 od malicka facsinuje a je u mna c.1 doteraz a tak tomu aj zostane, nech je to akokolvek.
S tym dazdom a Toyotou suhlasim, je to tak.
Sportu zdar a Alonsovi obzvlast.
M.

Uživatelský avatar
Lucas80
Příspěvky: 471
Registrován: 29 květen 2012 11:16

Re: 2012 GP USA

Příspěvekod Lucas80 » 23 listopad 2012 10:41

To Marec: Tak tak, mám to přesně jako ty a záleží mi nejvíc na tom, aby tu F1 ještě hodně dlouho vydržela, ať už je jakákoliv. Kdysi si týmy pohrávaly s myšlenkou vlastního šampionátu a mluvilo se o rozpadu F1, to byly pro mě špatné dny.
Držím palce hlavně pěkným závodům...

Uživatelský avatar
Henrich Sobotka
Příspěvky: 1356
Registrován: 26 září 2011 21:13
Bydliště: KPS
Kontaktovat uživatele:

Re: 2012 GP USA

Příspěvekod Henrich Sobotka » 23 listopad 2012 11:18

Měl jsem možnost si zkusit objet okruh na FORMULI 3000 a byl jsem rád že jsem to vůbec objel a udržel se na asfaltu. Bohužel asi nikdo tady z nás neřídil F1 a tak to těžko můžeme posoudit, ale věř mi že to je sakra těžký.[/quote]

Umberto pri všetkej úcte k tvojim schopnostiam riadiť formulu si myslím, že borci ktorí sú od malička za volantom by tú páku zvládali aj pri týchto rýchlostiach. Aby ste mi ale rozumeli ja ich obdivujem aj teraz len tých borcov čo jazdili v minulosti obdivujem viac. Taktiež je F1 pre mna číslo 1 jedna, ale na druhej strane by som sa nebál ísť do tohto aby si to tímy riadili sami alebo niekoho za to riadenie platili a aby už Bernie "šel do prdele a rychle...!"
henkie
Fittipaldi F6A, Surtees TS14, Ensign N175, Prost AP03, Ferrari 156/85


Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti

cron